Zavřít reklamu

Reproduktor HomePod je doslova za dveřmi. První kusy dorazí svým majitelům již tento pátek a my už jsme se mohli podívat i na některé recenze, které se začaly v posledních hodinách objevovat na webu. Zatím se zdá, že reproduktor splňuje vše, co o něm Apple nasliboval. Tedy vynikající zvukovou kvalitu a hlubokou integraci do ekosystému Apple produktů. Společně s prvními recenzemi se na webu objevily také články od zahraničních webů, jejichž redaktoři byli pozváni do sídla společnosti Apple a bylo jim umožněno nahlédnout do míst, kde se reproduktor HomePod vyvíjel.

Na obrázcích, které si můžete prohlédnout v galerii níže, je jasně patrné, že zvukoví technici nenechali nic náhodě. HomePod je po technické stránce opravdu skvěle provedený a integrované technologie se starají o to, aby byl poslechový zážitek co nejlepší. HomePod byl ve vývoji téměř šest let a za tu dobu strávil, v různé vývojové fázi, opravdu mnoho času ve zvukových laboratořích. Jedním z hlavních cílů při vývoji bylo dokázat to, aby reproduktor hrál velmi dobře bez ohledu na to, kde se nachází. Zda-li je tedy umístěn na stole uprostřed velké místnosti, či se tísní u stěny malého pokoje.

Ředitel pro zvukové inženýrství ve společnosti Apple tvrdí, že během těch několika let dali dohromady pravděpodobně největší tým audiotechniků a odborníků na akustiku. Zdroje brali od těch nejrenomovanějších společnosti v audio světě, stejně jako z nejlepších světových univerzit, které se tímto odvětvím zabývají. Z této geneze kromě HomePodu těží (a budou těžit) také ostatní produkty společnosti Apple.

V průběhu vývoje reproduktoru bylo vyvinuto několik speciálních testovacích místností, v rámci kterých inženýři zkoumaly různé změny ve vývoji. Patří mezi ně například speciálně odhlučněná komora, v rámci které se testovala schopnost vysílání zvukových signálů po místnosti. Jedná se o speciální odhlučněnou místnost, která je součástí další odhlučněné místnosti. Dovnitř tak neproniknou žádné externí zvuky a vibrace. Jedná se o největší místnost tohoto typu na území USA. Další místnost byla vytvořena pro potřeby testování toho, jak Siri reaguje na hlasové povely v případě velmi hlasitého přehrávání hudby.

Třetí místností, kterou Apple při tomto snažení vybudoval, byla tzv. tichá komora. K jejímu postavení bylo použito téměř 60 tun stavebního materiálů a více než 80 izolačních vrstev. V místnosti je v podstatě absolutní ticho (-2 dBA). V této místnosti probíhalo zkoumání těch nejjemnějších zvukových detailů, produkovaných vibrací či šumu. Apple do vývoje HomePodu investoval opravdu mnoho a všechny fanoušky společnosti může těšit to, že z tohoto snažení budou těžit i jiné produkty, než jen nový reproduktor.

Zdroj: Loopinsight

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více