Zavřít reklamu

Pokud vlastníte nabíječku k iPhonu z období mezi říjnem 2009 a zářím 2012, ať už získanou společně s telefonem nebo samostatně zakoupenou, máte nárok na její výměnu. Apple před několika dny zahájil výměnný program, kde zdarma vyměňuje potenciálně vadné nabíječky. Jedná se o model označený jako A1300, u kterého hrozí riziko přehřívání při nabíjení.

Model byl výhradně určený pro evropský trh s evropskou koncovkou a byl součástí balení iPhonů 3GS, 4 a 4S. V roce 2012 ho nahradil model A1400, který je na první pohled identický, ovšem u něj riziko přehřívání nehrozí. Apple tak vymění veškeré originální nabíječky A1300 v celé Evropě včetně České republiky a Slovenska. Výměnu je možné domluvit v autorizovaných servisech. Pokud není v blízkém okolí žádný dostupný, je možné se domluvit na výměně přímo s českou pobočkou Applu. Nejbližší výměnné místo můžete vyhledat na této adrese.

Nabíječku model A1300 poznáte hned dvěma způsoby. Jednak samotným označením modelu v pravém horním roku na přední části nabíječky (s vidlicí), jednak velkými písmeny CE, které jsou na rozdíl od pozdějšího modelu vyplněné. Pro Apple se nejedná o zrovna malou akci, mezi zákazníky se nachází několik milionů těchto potenciálně rizikových nabíječek, bezpečnost je pro Apple ale přednější než ztráta, jež díky výměně zdarma starých nabíječek za nové utrpí.

Zdroj: The Verge
.