Zavřít reklamu

Se závěrem týdne vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Po nějaké době v něm opět bude řeč nejen o zatím nevydaném VR headsetu od Applu, ale také o možnosti, že by se cupertinská společnost mohla pokusit vybudovat vlastní verzi Metaverse. Věnovat se budeme také nově objevené, nicméně nikdy nevydané nabíječce Apple Magic Charger.

Nevydaná Apple Magic Charger koluje mezi sběrateli

V souhrnu spekulací se obvykle věnujeme mimo jiné produktům, které by potenciálně mohly spatřit světlo světa. Nyní ale uděláme výjimku, a přineseme zprávu o zařízení, k jehož vydání nakonec nedošlo. Jedná se o nabíjecí zařízení, označené jako „Apple Magic Charger“, které se dostalo k některým čínským sběratelům. Ti se jej snaží zprovoznit.

https://twitter.com/TheBlueMister/status/1589577731783954438?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1589577731783954438%7Ctwgr%5E6dd3b4df0434484ea244133878fdafa6fd10fa5d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fappleinsider.com%2Farticles%2F22%2F11%2F15%2Fapple-magic-charger-was-in-the-works-but-killed

Společnost Apple vyvíjí množství produktů v utajení, z nichž mnohé jsou zrušeny dříve, než je spatří veřejnost. Zdá se, že Apple byl v závěrečném procesu testování a certifikace takzvané „Apple Magic Charger“, než projekt opustil. V tomto případě ale stihlo dojít k částečné výrobě v dodavatelských řetězcích za účelem testování, a právě tyto řetězce jsou odpovědné za následný únik příslušných informací.

Fotografie zmíněného zařízení se nedávno objevily na Twitteru. Podle všeho měl produkt sloužit k nabíjení iPhonu ve vertikální poloze, design nabíječky je podobný zrušenému magnetickému nabíjecímu doku pro hodinky Apple Watch.

Chce Apple konkurovat Metaverse?

V posledních týdnech opět nabývají na intenzitě nejrůznější spekulace a více či méně ověřené zprávy, týkající se budoucího Apple zařízení pro rozšířenou, virtuální nebo smíšenou realitu. Podle nejnovějších informací to vypadá, že by cupertinská společnost mohla ve snaze konkurovat platformě Metaverse vyvinout vlastní propracovaný AR/VR systém. Analytik společnosti Bloomberg Mark Gurman v souvislosti s touto tematikou poukázal na to, že Apple hledá profesionálního tvůrce obsahu pro virtuální realitu, a dodal, že má firma údajně v plánu vybudovat vlastní videoslužbu pro přehrávání 3D obsahu ve VR. Chystaný VR headset by pak měl nabídnout automatickou spolupráci se Siri, Zkratkami a vyhledáváním.

Apple sice na jednu stranu zpomaluje svůj proces přijímání nových zaměstnanců, na druhou stranu to ale podle Gurmana vypadá, že se firma nebojí najímat specialisty pro 3D a VR obsah. Gurman ve svém nedávném newsletteru například uvedl, že Apple v jedné z vypsaných pracovních pozic uvádí jako pracovní náplň mimo jiné práci na vytváření 3D virtuálního světa. Apple se sice v minulosti vyhradil proti myšlence na vytvoření podobné platformy, jakou je právě Metaverse, je ale možné, že zkusí fenomén alternativního virtuálního světa pojmout po svém.

.