Zavřít reklamu

Při příležitosti tradiční zářijové keynote jsme se dočkali představení očekávaných AirPods Pro 2. generace, které s sebou přináší řadu zajímavých změn. Jejich dominance pramení ze zbrusu nového čipu H2. Ten se má postarat o ještě kvalitnější zvuk, lepší konektivitu, prostorový zvuk a řadu dalších výhod, které staví novou generaci do dominantní role. Díky tomu se dokonce dočkáme ještě efektivnějšího režimu aktivního potlačování hluku, stejně tak i efektivnějšího režimu propustnosti. Nové AirPods Pro 2 budou k dostání za 7290 Kč.

Co je však o něco zajímavější, že ihned po představení nové generace sluchátek AirPods Pro zároveň došlo ke zdražení základních modelů. Zatímco ještě v létě roku 2022 jste mohli AirPods 2. generace pořídit za pouhých 3 790 Kč, nyní jsou na oficiální Apple Store Online k dostání za 3990 Kč. Velice podobně jsou na tom i sluchátka AirPods 3. generace. Jejich cena dnes sahá na 5490 Kč za verzi s Lightning pouzdrem a 5790 Kč za verzi s MagSafe pouzdrem, přitom ještě v srpnu byste AirPods 3 s Lightning pouzdrem dostali jen za 4990 Kč.

Je otázkou, proč se Apple pro dané zdražení vlastně rozhodl. Mezi jablíčkáři se již objevila řada názorů, podle nichž se přímo Apple obává, aby starší modely „nevykořisťovaly“ nové AirPods Pro 2. generace, podobně jako tomu bylo po představení AirPods 3. generace. Jablíčkáři totiž tehdy dávali přednost druhé generaci, která byla podstatně levnější a vzhledem k daným rozdílům se jednoduše více vyplatila.

.