Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Prodeje Maců loni vzrostly. Na konkurenci ale nestačí

Podle nejnovějších informací agentury Canalys prodej Maců za rok 2020 vzrostl. Apple údajně prodal 22,6 milionů zařízení, díky čemuž zaznamenal 16% nárůst oproti roku 2019, kdy došlo k prodeji „pouze“ 19,4 milionů kusů. Ačkoliv se jedná o poměrně krásná čísla, je nutné uznat, že cupertinská společnost oproti své konkurence poměrně zaostává.

Celá zpráva se zabývá prodeji počítačů, přičemž se neberou v potaz 2v1 počítače, které můžete v okamžiku proměnit v tablet. Prodej desktopů, laptopů a pracovních stanic meziročně vzrostl o 25 %, kdy překonal rekordních 90,3 milionů prodaných kusů. Nejsilnějším obdobím byl poté čtvrtý kvartál. Dominantní postavení na trhu si dokázala udržet společnost Lenovo s 72,6 miliony, přičemž hned vzápětí se nachází HP s 67,6 miliony a Dell s 50,3 miliony prodaných kusů.

Apple na CES 2021 opět propaguje soukromí

O Applu je obecně známo, že mu záleží na soukromí svých uživatelů, což mimochodem častokrát propaguje skrze nejrůznější reklamy a spoty. Ostatně to také dokazují některé funkce, které cupertinská společnost do svých systémů implementuje. Například si můžeme uvést možnost Sign in with Apple, díky čemuž s druhou stranou nemusíme sdílet ani náš e-mail, nebo současnou novinku, kdy v rámci iOS/iPadOS musíme aplikacím svolit, že nás mohou sledovat napříč weby a aplikacemi. Nejrůznější reklamy poté Apple rád šíří během konference CES. Během dnešního dne, kdy tato konference letos odstartovala, jsme se dočkali hned tří krátkých snímků, jež se soustředí na Face ID, Apple Pay a pouzdra od Apple Watch.

V první reklamě o Face ID Apple sděluje, že příslušná data nejsou vůbec s nikým sdíleny, a to ani se samotným Applem. Podobně je tomu poté i v případě druhého spotu o Apple Pay. V tom nám sděluje prakticky to samé, tudíž že ani sám Apple neví, k čemu jeho platební možnost používáme a za co tedy utrácíme.

Poslední video je věnované chytrým hodinkám Apple Watch. V té nám Apple tvrdí, že veškerý hliník z jablečných telefonů recykluje a následně jej používá pro tvorbu pouzder těchto jablečných hodinek. S něčím podobným jsme se setkali i během konference CES 2019, kdy Apple v Las Vegas nechal vystavit obrovské billboardy se sloganem „Co se stane na vašem iPhonu, zůstane na vašem iPhonu,“ čímž naráží na ikonickou hlášku „Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.“

Apple a soukromí v Las Vegas
Zdroj: Twitter

Apple pracuje na problémech s Bluetooth u M1 Maců

V listopadu loňského roku se nám Apple pochlubil s prvními jablečnými počítači, které jsou osazeny čipy M1 z rodiny Apple Silicon. Kalifornský gigant tak nahradil procesory od Intelu a dokázal neuvěřitelným způsobem posunout výkon těchto strojů o několik úrovní kupředu. Ačkoliv se jedná o úžasný posun vpřed, tak se bohužel neobešel bez menších problémů. Někteří uživatelé si ještě v listopadu začali stěžovat na problémy spojené s technologií Bluetooth. Spojení buďto vypadávalo, nebo nešlo dokonce vůbec.

S nejnovějšími informacemi přišel nyní Ian Bogost, který se se stejnými problémy osobně setkal. Ten údajně o problémech jednal přímo s Applem, který by měl již nyní soustavně pracovat na softwarovém řešení. Této aktualizace bychom se měli dočkat v následujících dnech, případně týdnech.

.