Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Příští rok se dočkáme nových AirPods s obměněným designem

Apple se nám již v roce 2016 pochlubil s vůbec prvními AirPods s tehdy excelentním designem, který je mezi námi dodnes – konkrétně tedy v druhé generaci. Změna přišla teprve vloni u modelu Pro. Již delší dobu se ale internetem šíří zprávy o právě probíhajícím vývoji třetí generace, který by podle zdrojů z TheElec měl okopírovat podobu zmiňovaných „proček.“ Jak to ale vlastně celé bude vypadat?

AirPods Pro:

Cupertinská společnost by se nám v první polovině příštího roku měla pochlubit s nástupcem AirPods 2, který bude mít stejný design, na který můžeme být zvyklí z AirPods Pro. Hlavním rozdílem však bude, že tato novinka bude postrádat režim aktivního potlačení okolního hluku a režim propustnosti, díky čemuž bude o 20 procent levnější. Jedná se tak o totožnou částku, kterou nyní musíme dát za nové AirPods (druhé generace) spolu s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.

airpods airpods pro airpods max
Zleva: AirPods, AirPods Pro a AirPods Max

Zprávy o vývoji třetí generace se šíří už nějakou dobu. Tomuto tvrzení jsme ale začali věnovat pozornost až v dubnu letošního roku, kdy renomovaný analytik Ming-Chi Kuo ve své zprávě investorům hovořil o probíhajícím vývoji nových AirPods, které by se měly světu představit ve zmiňované první polovině roku 2021.

Apple dbá na soukromí svých uživatelů, proti čemuž Facebook opět protestuje

Pravděpodobně drtivá většina jablíčkářů ví, že Applu záleží především na soukromí svých uživatelů. To dokazuje několik parádních a propracovaných funkcí, mezi které se řadí například Sign in with Apple, funkce pro blokování trackerů v Safari, koncové šifrování iMessage a podobně. Apple se navíc již v červnu během vývojářské konference WWDC 2020, kdy došlo k představení nových operačních systémů, pochlubil další vychytávkou, která cílí na soukromí. V systému iOS 14 se již brzy objeví funkce, kvůli které se aplikace budou muset znovu dotázat uživatele, zdali mají právo na sledování jeho aktivity napříč webovými stránkami a aplikacemi.

Proti tomuto kroku ale již od samotného představení prudce protestuje například Facebook, který je obecně znám pro sběr dat svých uživatelů. Tento gigant dnes navíc zveřejnil sérii reklam přímo do tištěných novin jako New York Times, Wall Street Journal a Washington Post. Láká přitom na vcelku zajímavý titulek „We’re standing up to Apple For small businesses everywhere,“ čímž naznačuje, že se Applu postaví, aby ochránil malé podnikatele po celém světě. Facebook si konkrétně stěžuje na to, že veškeré reklamy, které nejsou přímo personalizované, generují o 60 procent nižší zisk.

Facebook reklama v novinách
Zdroj: MacRumors

Jedná se o velice zajímavou situaci, na kterou už Apple stihl zareagovat. Podle jeho slov Facebook definitivně potvrdil svůj hlavní úmysl, kdy stojí pouze o sběr co možná nejvíce dat uživatele napříč weby i aplikacemi, díky čemuž vytváří detailní profily, které vzápětí monetizuje a bezohledně tak přehlíží soukromí samotných uživatelů. Jak na celou tuto situaci nahlížíte vy?

.