Zavřít reklamu

Po několikahodinové odmlce je opět k dispozici český online obchod Apple. Přibyly informace o nových produktech a také jejich ceny.

iPad mini

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nejočekávanější novinka dnešního dne, osmipalcový iPad mini, se bude v nejlevnější verzi prodávat za 8 490 Kč včetně DPH. Jedná se přitom o verzi s 16 GB úložného prostoru a bez podpory mobilních sítí. Ceny ostatních verzí zatím na českém webu nejsou k dispozici, nicméně je známe díky tiskové zprávě Applu.

Wi-Fi

 • 16 GB – 8 490 Kč
 • 32 GB – 10 690 Kč
 • 64 GB – 12 890 Kč

Wi-Fi + LTE

 • 16 GB – 11 690 Kč
 • 32 GB – 13 890 Kč
 • 64 GB – 16 090 Kč

Jak je vidět z přibližných cen, podpora LTE se u iPadu mini vcelku prodraží, vyšší modely se cenově blíží klasickému 9,7” iPadu. Nově představená menší verze Smart Coveru pak vyjde na 749 Kč, což je stejná cena, jakou Apple nastavil i u sluchátek EarPods.

iPad Retina

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

I u 9,7” iPadu čtvrté generace je známá zatím pouze cena základního modelu, nicméně můžeme je opět doplnit podle tiskové zprávy Applu. iPad opět lehce podražil v důsledku kurzu dolarů vůči euru.

Wi-Fi

 • 16 GB – 12 790 Kč
 • 32 GB – 14 990 Kč
 • 64 GB – 17 190 Kč

Wi-Fi + LTE

 • 16 GB – 15 990 Kč
 • 32 GB – 18 190 Kč
 • 64 GB – 20 390 Kč

MacBook Pro, iMac a Mac mini

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Ceny počítačů pro český trh známe přesně. U Maců mini změny představují zhruba dva tisíce korun, iMac pak podraží přibližně o šest až devět tisíc. Nový třináctipalcový MacBook Pro vyjde oproti standardní verzi výrazně dráž, příplatek za retinu představuje přesně 13 000 Kč.

 • iMac 21,5” 2,7 GHz – 34 490 Kč (+ 6 500)
 • iMac 21,5” 2,9 GHz – 40 490 Kč (+ 5 500)
 • iMac 27” 2,9 GHz – 48 490 Kč (+ 8 500)
 • iMac 27” 3,2 GHz – 53 490 Kč (+ 6 500)
 • Mac mini 2,5 GHz – 15 990 Kč (+ 2 000)
 • Mac mini 2,3 GHz – 21 490 Kč (+ 2 500)
 • Mac mini server – 26 790 Kč (+ 2 800)
 • MacBook Pro 13” Retina 128 GB – 45 490 Kč
 • MacBook Pro 13” Retina 256 GB – 53 490 Kč

Jak je vidět na všech upravených produktových řadách, mnohá vylepšení s sebou nesou i nárůst cen. Ten někdy dosahuje až závratných výšin, a může proto potenciální zákazníky odradit. Dalším faktorem nárůstu může být i kompenzace rozdílu mezi evropskými a americkými cenami, potažmo kurzem eura a dolaru.

Sponzorem živého přenosu je První certifikační autorita, a.s.

 

Diskuze k článku

  Kolik je clo pri objednani z usa ?

  Vůbec nemá smysl kupovat něco z usa, vyjde tě to dráž než u nás a přijdeš o rok záruky.

  Zaruka je jedna vec, ale nerozumim proc by to vyslo draz? Sam mam MBP dovezen z US a usetreni bylo vyrazne.

  Musis sehnat nekoho kdo tam jede. A proste ti ho fyzicky priveze… pak je to v poho… Jo a pocitej s DPH, ktery neni na americkym ceniku (kazdej stat to ma jinak)

  skoda ze som si 2 dni dozadu kupil iPad (3rd generation) co mam teraz spravit ked vysiel iPad (4 gen.) ??

  Tak bud si ho nechej nebo pokud si koupil pres eshop tak ho vrat.

  Pro mě je tedy 4th iPad jasná volba.
  Už s vydáním iOS6 přestali podporovat můj starý dobrý 1st iPad, ale myslel jsem, že budu muset čekat na nový až do jara. Konečně smysluplný důvod k upgrade, jen se obávám aby to s dostupností nebylo jako s iPhone 5. Pokud LTE modely začnou distribuovat až 16. listopadu, dodání může být klidně 3 týdny. Abych ho nakonec nemusel nechat až pod stromeček!

  Strašně mi vadí cena nového iMacu. Už už jsem si chtěl objednat předchozí, ale rozhodl jsem se počkat a tahle cena mi naprosto vyrazila dech.
  Na to, jak se mi neskutečně líbí, je ta cena vážně příšerná (kupoval bych dražší 21,5″), takže asi zůstanu u Windows :/

   Také svůj přechod odkládám. 10 investuji do 32 GB RAM a nové desky, na Linuxu vydržím ještě nějakou dobu a budu doufat, že třeba s příští upgradem vrátí samostatnou grafiku do iMac mini, a že se ceny iMaců i dalších počítačů vrátí na ty v předešlé generaci.

  Tak je to jasné ;) V Apple se nikdo nezbláznil. Pouze vyšlo najevo, podle loga eventu, že Vesmírní lidé získali významný podíl ve firmě a Ashtar Sheran převzal některé řídící funkce …

  Je škoda, ze Apple takto zdražil. Byl jsem rozhodnut a skoro pul roku čekal na novy iMac ale s takovouto, ať jde Apple klidně doprdele. Macbook Pro půjde taky do světa, iPhone taky a jedine co zatím konkurence neumí úplne dobře nahradit je Retina iPad, ten jediny si nechám a dále už budu jen u konkurence. Bohužel teď už opravdu platí , ze za stejné peníze dostanete bohužel u konkurence výrazně více.

  Byl bych v porovnávání s konkurencí opatrnější. Být tebou zkusím to na zkoušku třeba s iPhonem. A ať sním svůj klobouk, který nemám, jestli nebudeš do měsíce zpátky u Apple ;)
  Dnes mi chtěl ukázat kolega nějakou fotku na novém telefonu s Androidem. Tak dlouho ji hledal až se telefon kousnul a sám se vypnul! Byla to velmi poučná lekce…

  Byl bych v porovnávání s konkurencí opatrnější. Být tebou zkusím to na zkoušku třeba s iPhonem. A ať sním svůj klobouk, který nemám, jestli nebudeš do měsíce zpátky u Apple ;)
  Dnes mi chtěl ukázat kolega nějakou fotku na novém telefonu s Androidem. Tak dlouho ji hledal až se telefon kousnul a sám se vypnul! Byla to velmi poučná lekce…

  I me se to zda predrazene a na hovno je to ze v Cechach je to drazsi asi z prevodu a transportu, napriklad iPad mini 36GB s 4G v USA stoji 11200 a navic pro USA to neni drahy vzdyt tam maji platy 3 tak vyzsi nez u nas a Apple dela ceny hlavne pro USA a ne pro evropu a svet takze se stim musis smirit, z pohledu USA to ani moc drazsi nez konkurence neni

  Já jsem třeba s Applem spokojen, jejich výrobky jsou sice dražší, ale výdrží až 2x déle než konkurenční výrobky s Androidem. Jako asi každý jsem měl možnost si Android vyzkoušet a tak ošlivý, sekaný a reklamní systém jsem ještě neviděl, a to jsem ho zkoušel i na Samsung Galaxy S 3!
  Ceny mohli ponechat, ale musíte předpokládat, že nVidia 680M (675MX etc.) jsou nVidia GPU a tedy jsou dražší než AMD, také jsou daleko lepší, což je myslím hlavní důvod PROČ výrobky podražili, ovšem cena MacBooku Pro 13,3″ retina mi přijde až moc přemrštěná… :(

  Dražší nejsou, protože jsou horší jak AMD, tak ceny moc šponovat nemohou. A navíc zdražily o dost i modely, které žádnou samostatnou grafiku nemají.

  Ta cena velkého iMacu je nastavená blbě… Po odečtení DPH to vychází do daní jako investiční majetek a ne jako provozní výdaj, což není dobré… Asi nezbyde nic jiného než čekat připravený s balíkem tisícovek na 10% akce v iStyle prodejnách.

celý text

Čtěte více