iWant

Apple zveřejnil tři nové video-návody pro reproduktor HomePod

iWant

Loni jsme psali o tom, že si společnost Apple založila další oficiální YouTube kanál, který je zaměřený primárně na produktovou podporu. Od hlavního kanálu se liší především v tom, že se na něm nachází pouze nápomocná videa která se vám mohou hodit v případě, kdy si nevíte se svým Apple produktem rady. V současné době se zde nachází několik seznamů, v rámci kterých najdete návody pro iPhone, Apple Pay, nějaké ty tipy a triky, fotonávody a další. Od víkendu se zde objevily také tři nová videa týkající se reproduktoru HomePod, který se prodává od minulého pátku.

Všechna tři nová videa mají zhruba minutu a každé z nich se zabývá něčím jiným. První video vám ukáže, jak můžete na HomePodu přehrávat hudbu za pomocí Siri a Apple Music. Jaké příkazy můžete využívat a co všechno Siri dovede. V ideálním případě budete schopni vše potřebné ovládat jen hlasem, až už jde o výběr hudby, hlasitost přehrávání apod.

Druhé video se zaměřuje na manipulaci s dotykovým ovládacím panelem, který se nachází na horní straně reproduktoru. Nachází se zde v podstatě tři tlačítka, která fungují úplně stejně, jako ovládací můstek na sluchátkách EarPods. Najdete zde tedy tlačítka pro ovládání hlasitosti a centrální tlačítko pro posouvání jednotlivých songů či aktivaci Siri. Klávesové zkratky jsou stejné jako v případě EarPods.

Poslední video je určené pro všechny uživatele, kteří z nějakého důvodu tápou s prvotním nastavením reproduktoru, nebo si chtějí jeho nastavení do určité míry personalizovat. V nastavení HomePodu můžete měnit například název místnosti, ve které se reproduktor nachází (to se hodí zejména v případě více reproduktorů když Siri říkáte, co má na kterém pouštět). Nastavuje se zde Apple účet pro spárování s Apple Music a Apple ID, funkce oznámení, historii poslechu či filtr nevhodného obsahu. Nachází se zde také kompletní reset zařízení, po kterém bude znovu inicializováno úvodní nastavení.

Reproduktor HomePod je skutečně jednoduchý, co se ovládání týče. Během víkendu se na webu objevilo obrovské množství prvních dojmů a jak se zdá, lidé jsou s ním opravdu spokojeni. Pokud k němu přistupují jako k produktu primárně zaměřenému na hudbu, nedá se mu příliš co vytknout. My tak můžeme doufat, že se oficiální česká distribuce objeví co nejdříve. Pokud čekat nechcete, nejblíže z ČR je to do Velké Británie. Nebo si počkejte na zahájení prodeje v Německu/Francii, ke kterému dojde v průběhu jara.

Zdroj: YouTube