Zavřít reklamu

Pro zpestření našich redakčních článků vám čas od času přineseme recenzi i na nějaké ty vychytávky, které se dají na různá Apple zařízení přidat v podobě příslušenství. Tento týden jsme se rozhodli vám přiblížit silikonový držák a reproduktor v jednom pro Apple iPhone 4 / 3GS / 3G.

O co vlastně jde?

V nápaditém provedení, které připomíná starý gramofon, nabízí stojánek s reproduktorem na své malé provedení solidní zesílení zvuku. Výrobce udává až 13 decibelů a nutno podotknout, že citelná změna to opravdu je (cca 2,5x větší zesílení). Bohužel jsme při testování neměli k dispozici přesné měřící zařízení, lze ale směle prohlásit, že tento silikonový pasivní zesilovač vám nabídne lepší zvuk, než byste u takového malého nenápadného zařízení čekali a navíc nepotřebuje žádnou externí baterii.

stojánek iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jak to funguje?

Stojánek je dostupný například ZDE ve stylové zelené a černé barvě. Funkci držáku zvládne s jakoukoliv verzí vašeho iPhonu, ale funkce zesilovače byla primárně navržena pouze pro Apple iPhone 4. Kompatibilní je však i se starším iPhonem, iPhonem 3G i 3GS verzí. V případě použití se starší verzi iPhonu je nutné přístroj ve stojánku upevnit obráceně – reproduktor se totiž u nich nachází na druhé straně spodního panelu. Samozřejmě ve chvíli, kdy zařízení nehraje a máte ho vyloženě jako stojánek, je pozice umístění irelevantní.

stojánek iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Stojánek jako takový je z kvalitního silikonu a má na sobě zelenou barvu vysoce připomínající texturu „svítící fukušimské žáby“ :) Nutno podotknout, že silikon je velice příjemný na dotek. Zároveň je také velmi lehký, takže ho můžete mít všude s sebou – např. v batohu nebo v kapse u bundy.

Další výhodou stojánku a reproduktoru v jednom je to, že na dně zůstává vykrojená mezera, pro možnost připojení napájecího kabelu i za chodu. Poněkud neohrabané je na druhou stranu to, že pokud nosíte svůj iPhone v nějakém pouzdru či obalu, tak je před použitím stojánku nutno telefon z obalu vyndat

stojánek iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jak to hraje?

Jak již bylo psáno v úvodu, tak reproduktor zesílí zvuk vašeho iPhonu až o 13 decibelů. I přes zmiňovanou absenci přesného měřícího zařízení jsme se tu v redakci všichni shodli, že tento zesilovač spolehlivě zesílil všechny testované nahrávky, které jsme na něm pustili.

Hlasitost je jedna věc, a kvalita zvuku věc druhá. Díky reproduktoru ve tvaru „rohu“ se nedostane zesílený zvuk moc daleko od reproduktoru samotného. Také jsme zjistili občasný výskyt „plechovosti“ zvuku při použití tohoto zesilovače na hodně bassově náročných nahrávkách. V tom případě ovšem stačilo poněkud zeslabit hlasitost telefonu a vše bylo opět v pořádku.

Celkově lze prohlásit, že pokud chcete poslouchat muziku, zatímco budete opodál dělat něco jiného, tak by vám měl tento jednoduchý a elegantní zesilovač dodat potřebný výkon.

stojánek iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Verdikt

Přenosný silikonový stojánek s reproduktorem pro iPhone nabízí chytrou a kompaktní cestu jak zesílit zvuk vašeho zařízení. Tento doplněk asi opravdu přidává až 13 decibelů k poslouchané hudbě. Takže pokud hledáte něco, co si můžete dát do kapsy a občas si něco pustit více nahlas, tak je tento stojánek pro vás tím pravým!

Plusy

 • Srandovní design
 • Možnost připojit všechny verze iPhone (4 klasicky, ostatní verze obráceně)
 • Snadno přenosné / nerozbitné / omyvatelné
 • Možnost položení horizontálně i vertikálně
 • Opravdu slyšitelné zesílení zvuku a není potřeba externího napájení
 • Možnost připojení napájení při provozu
 • Mínusy

 • Trošku horší výkon u basově náročnějších pasáží
 • Při maximální hlasitosti občas přeskočí plechový zvuk
 • Video

  Eshop – AppleMix.cz

  Přenosný stojánek s reproduktorem pro Apple iPhone – zelený

   stojánek iPhone
   Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

   Diskuze k článku

   celý text

   Čtěte více