Zavřít reklamu
iWant

Apple zveřejnil tři nové videonávody na pořizování fotografií

iWant

Společnost Apple včera odpoledne na svém YouTube kanále zveřejnila trojici nových videí, které se zaměřují na různé techniky focení. Nová videa jsou velmi krátká, výstižná a dobře udělaná – tedy přesně taková, na které jsme od Applu zvyklí. První tutoriál se týká focení objektů shora, druhý focení s použitím černobílého filtru a třetí se zaměřuje na natáčení a úpravu zpomalených záběrů. Všechna videa radí jak správně nastavit jak kompozici, tak také nastavení fotoaparátu/kamery v iPhonu.

První video se zaměřuje na přímé fotografování shora. Apple vám ve videu poradí, kde se v nastavení fotoaparátu zapíná funkce mřížka, která vám usnadní pořízení co nejlepšího záběru bez pokřivené perspektivy. Následně stačí focené produkty adekvátně nasvítit, upravit kompozici, nastavit správnou expozici a vyfotit.

Druhý tutoriál se týká černobílého focení. Pořizování černobílých fotografii je poměrně snadné, pořizování dobrých černobílých fotografií již vyžaduje určitou dávku znalostí toho, co a jak ideálně zachytit. Černobílý režim najdeme v rámci nabídky filtrů. Focený objekt by měl měl být oproti pozadí ve velkém kontrastu, s finálním nastavení celkové světlosti scény nám pak pomůže slider pro volbu expozice.

Pravděpodobně každý na svém iPhonu někdy natáčel zpomalené video. Pokud vše necháte na automatice, telefon si sám vybere úsek, který v rámci videa zpomalí. Může se tak stát, že vybraný úsek zcela nekoresponduje s tím, co přesně chcete zpomalit a právě na tuto selekci se zaměřuje poslední video. Stačí si najít nějaký záznam se zpomaleným záběrem, klepnout na možnost upravit a zde si za pomocí slideru nastavit úsek videa, který má být zpomalený. Díky tomu si tak můžete vybrat konkretní pasáž s přesností několika snímků.

Zdroj: YouTube