Zavřít reklamu

V tomto týdnu vydal Apple vývojářskou betaverzi iOS 9.3. Ta obsahuje překvapivě mnoho užitečných novinek a jak ji vývojáři a novináři postupně testují, nacházejí další menší i větší vylepšení. Jedním z těch významnějších, o kterém jsme vás ještě neinformovali, je obohacení funkce „Asistent Wi-Fi“ o údaj hovořící o tom, kolik bylo spotřebováno mobilních dat.

Asistent Wi-Fi se objevil již v první verzi iOS 9 a setkal se se smíšenou odezvou. Někteří uživatelé totiž funkci, jež přepíná na mobilní síť, pokud je Wi-Fi připojení slabé, obviňovali, že jim vyčerpala datové limity. Ve Spojených státech se kvůli tomu na Apple dokonce snesla hromadná žaloba.

Apple na kritiku zareagoval tak, že funkci lépe vysvětlil a zdůraznil, že spotřeba Asistenta Wi-Fi je minimální a sloužit má ke zvýšení komfortu při používání telefonu. „Například když používáte Safari se slabým Wi-Fi připojením a stránka se nenačte, aktivuje se Asistent Wi-Fi a automaticky přepne na mobilní síť, aby se stránka načetla,“ vysvětlil Apple v oficiálním dokumentu.

Společnost navíc Asistenta Wi-Fi naprogramovala tak, aby mobilní data nespotřebovával u aplikací běžících na pozadí, v aplikacích s vysokou spotřebou dat, jako jsou aplikace streamující hudbu či video, a pokud je zapnutý datový roaming.

Tato opatření ale nejspíš dostatečně neuklidnila všechny uživatele a Apple tedy přináší ještě novinku v podobě údaje o spotřebě mobilních dat, aby tak obavy uživatelů definitivně rozehnal.

Zdroj: RedmondPie
.