Zavřít reklamu

S příchodem sedmičkových iPhonů, které nemají klasický sluchátkový jack, začíná mnoho lidí hledat nějaká bezdrátová sluchátka. AirPods od Applu jsou stále v nedohlednu, a tak nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po konkurenci. Bezdrátových sluchátek existují stovky a nám se nyní do redakce dostala sluchátka PureGear PureBoom, jež zaujmou především svojí cenou. Firma PureGear je známá díky svým bytelným a povedeným krytům a napájecím kabelům, bezdrátová sluchátka jsou od ní vůbec první svého druhu.

Osobně mám v oblasti bezdrátových in-ear sluchátek již dávno svého favorita. Jaybird X2 mají všechno, skvělý zvuk i provedení. Proto mě velmi překvapilo, když jsem poprvé vzal do ruky sluchátka PureBoom, jak hodně se zmíněným Jaybirdům podobají. Společné mají nejen balení, ale i variabilní ušní nástavce, jistící háčky a dokonce i ochranné pouzdro. Mám pocit, že PureGear lehce opisoval a dokonce se snažil přidat něco navíc.

Magnetické zapínání a vypínání

Konce obou sluchátek jsou magnetické, díky čemuž můžete sluchátka nosit na krku bez obav ze ztráty. Magnety však slouží i k zapínání a vypínání sluchátek, což je velmi návyková záležitost. Říkám si, jak to, že už to dávno nepoužívá mnohem více výrobců. Konečně nemusím nikde nic držet a nahmatávat tlačítka na ovladači. Stačí jen spojit sluchátka a vložit do uší.

Ještě předtím však doporučuji vyzkoušet všechny ušní nástavce a jistící háčky. Každý máme jiný tvar ucha a je zajímavé, že mám v každém uchu jinou kombinaci háčku a nástavce. K celkovému komfortu také přispívá oplétaný flexibilní kabel, jehož délku si můžete nastavit díky stahovací svorce. Na jednom z konců se také nachází tradiční multifunkční ovladač pro ovládání hlasitosti, hovorů, hudby nebo aktivaci Siri.

PureGear PureBoom mohou být současně připojena až ke dvěma zařízením, například k telefonu a notebooku. V praxi to může vypadat tak, že na notebooku sledujete video a při tom vám zazvoní telefon. V tu chvíli PureBoom dokážou pozastavit přehrávání na notebooku a vy můžete přijmout hovor pohodlně pomocí sluchátek. Komunikace probíhá pochopitelně přes Bluetooth s dosahem až 10 metrů. Během testování fungoval přenos signálu bez problémů.

Plné nabití za dvě hodiny

Sluchátka na jedno nabití vydrží hrát až 8 hodin, což není vůbec špatné. Na jeden plný pracovní den vám bohatě postačí. Jakmile jim dojde šťáva, stačí jen pomocí microUSB kabelu připojit k počítači a za necelé dvě hodiny je máte opět zcela nabité.

Při detailním pohledu na sluchátka si můžete všimnout, že jsou vyrobena z hliníku a mohou se pochlubit standardem IPX4, díky čemuž odolají potu nebo dešti. Sluchátka PureBoom se také mohou pyšnit frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz a celkem slušným hudebním podáním. K otestování zvuku jsem využil Hi-Fi test od Libora Kříže. Ten sestavil na Apple Music a Spotify playlist, který jednoduše otestuje, zda sluchátka či sestava stojí za to. Celkem 45 skladeb prověří jednotlivé parametry, jako jsou basy, výšky, dynamický rozsah či komplexní podání.

Do PureBoom jsem tak například pustil písničku Morning od Becka a překvapilo mě, že sluchátka mají slušnou porci vyvážených basů. Slušně si poradily i se soundtrackem od Hanse Zimmera. Na druhou stranu je však znatelné, že při vyšší hlasitosti už moc nestíhají a podání je dost nepřirozené a v závěru absolutně neposlouchatelné. Doporučuji tak poslouchat na padesát až šedesát procent výkonu. Mohlo by se totiž snadno stát, že je zcela odpálíte.

Když přihlédnu na pořizovací cenu sluchátek, tedy bez koruny dva tisíce korun, tak nemám důvod si vůbec stěžovat. V této cenové hladině byste jen těžko hledali podobná bezdrátová sluchátka s takovou výbavou. Příjemné je i plastové pouzdro, do něhož umístíte nejen sluchátka, ale i nabíjecí kabel a vezmete kamkoliv s sebou.

PureGear se navíc snažil myslet na každý detail, a tak na pouzdře je gumička, kterou snadno uchytíte zip, aby nikde nepřekážel. Když sluchátka zapnete, automaticky vám dají vědět, kolik baterie vám ještě zbývá, což naleznete také ve stavovém řádku u spárovaného iPhonu.

Bezdrátová sluchátka PureGear PureBoom můžete zakoupit za 1 999 korun v obdchodu EasyStore.cz. Za investované peníze obdržíte povedený kus zařízení, který odvede svoji práci. Pokud nepatříte mezi zapálené audiofily, ze zvuku budete příjemně překvapeni a na běžné sportovní/domácí poslouchání sluchátka bohatě dostačují.

.