Zavřít reklamu

S nadsázkou lze říci, že předchozí aféry jako antennagate či bendgate byly pro Apple v porovnání se současnou bagelgate hračkou. Internet pobouřila zdánlivě bezvýznamná skutečnost, že nově představený emotikon bagelu byl suchý a bez náplně. Cupertinská firma však až se závratnou rychlostí tento nedostatek opravila a zklamaní uživatelé teď opět mohou svá zařízení spokojeně užívat.

Bagel, houska kruhového tvaru s otvorem uprostřed, která má původ v židovské kultuře, je populární především ve Spojených státech, Kanadě a Velké Británii. V našich končinách, kde s touto pochoutkou přijdeme do kontaktu jen málokdy, proto může tato aféra dávat ještě menší smysl. Nicméně například Nikita Richardson, autor newyorského internetového magazínu Grub Street, napsal o novém emotikonu celý článek s názvem Emotikon bagelu od Applu zklame mnoho Newyorčanů.

„Toto je emotikon, který Newyorčané a milovníci bagelů po celém světě dlouho očekávali a zklamání z něj je skutečně zdrcující, “ píše například Richardson a vyjadřuje tím emoce nejen své, ale i mnoha dalších uživatelů, kteří se vyjádřili prostřednictvím Twitteru.

Uživatele na novém emotikonu bagelu zklamalo nejen to, že byl zcela bez náplně, ale i jeho obecný vzhled. Vyobrazený bagel podle mnohých vypadá spíše jako polozmrazený továrenský produkt než jako milovaná pochoutka. Richardson například poukazuje na očividně tuhý vnitřek pečiva nebo příliš hladký povrch. „A je to opravdu bagel, pokud tam není ohromné množství krémového sýru,“ ptá se na konci svého příspěvku.

Apple na pečivem pobouřený internet poměrně rychle zareagoval a zmíněný emotikon v novém iOS 12.1 značně pozměnil. Kromě povrchu pečiva, který má nyní jinou strukturu i zbarvení, přidal to, po čem nespokojení uživatelé nejvíce toužili – krémový sýr. Ani s tím však nejsou všichni spokojeni, což lze vidět například v twitterovém příspěvku nad tímto odstavcem. Podle jeho autora by například náplní mělo být máslo a nový bagel vypadá neupečeně. Doufejme však, že jde pouze o výjimku a tzv. bagelgate se může definitivně uzavřít. Ať už tuto kauzu vnímáte jakkoli, je dobré se zamyslet nad tím, jak malicherné problémy občas jako lidstvo řešíme.

apple_bagel_emoji_before_after_emojipedia.0
Bagel před a po. | Zdroj: The Verge
.