Zavřít reklamu
iWant

Jak psát v macOS emotikony rychleji, než kdykoliv předtím

iWant

Pokud vlastníte zařízení s macOS, tzn. Mac nebo MacBook, zcela jistě na něm používáte emotikony. Ať už ve Zprávách nebo například na Facebook Messengeru, emotikony jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí veškerých sociálních sítí. Jak jsme si mohli všimnout, počet emoji se v poslední době v operačních systémech od Applu neustále zvyšuje a zvyšuje, a to takovým způsobem, že emoji dokonce Apple upřednostňuje před opravami bugů… teda není to tak, ale v posledních verzích to tak doopravdy vypadalo. Dnes tady ale nejsme od toho, abychom si utahovali z Applu, ba naopak – ukážeme si, jak Apple dokázal vymyslet psaní emotikonů skrze klávesovou zkratku. Tento trik samozřejmě není příliš efektivní pro uživatelé MacBooků s Touchbarem, ale pro ostatní uživatele se tento fígl může hodit.

Jak psát emoji v macOS nejrychlejším způsobem?

  • Přesuneme se kurzorem tam, kde chceme vložit emoji
  • Poté stiskneme klávesovou zkratku Command – Control – Space
  • Nyní se objeví se okno, které může svým designem připomínat klávesnici z iOS (najdeme zde emoji, které používáme nejčastěji, a v menu, které se nachází ve spodní části, najdete veškeré kategorie emojis, abyste nemuseli zbytečně dlouho hledat)
  • Jakmile chceme nějaké emoji vložit, stačí na něj dvakrát kliknout

Od této chvíle už nebudete muset emoji zbytečně složit vkládat skrze horní lištu. Nyní už stačí použít jednu klávesovou zkratku, která vám zcela jistě ušetří mnoho času. Jako uživatel MacBooku bez Touchbaru jsem si na tuto funkci velice rychle zvykl a opravdu mi vyhovuje.