Zavřít reklamu

V době, kdy se do popředí dostávají chatovací aplikace jako je Messenger, WhatsApp či Viber, si obrovské množství lidí zvyklo posílat emoji. Postupně ale stále přibývaly další a zorientovat se v nich bylo velice složité. To se s příchodem iOS 14 změní, což mnohým uživatelům jistě udělá radost.

Díky emoji můžete opravdu velice jednoduše vyjádřit své pocity, to však není zdaleka jediná věc, kterou emotikony umožňují. Jelikož nové emotikony neustále ve velkém množství přibývají, najdou se mezi nimi symboly jídla, vlajek nebo zvířat, ale i náboženských budov nebo zdravotních znevýhodnění. Není ale úplně jednoduché se v obrovském množství všemožných symbolů vyznat, a proto Apple přidal možnost vyhledávání pomocí klíčových slov. U klávesnice s emotikonami se vám zobrazí vyhledávací pole, do kterého zadáte klíčové slovo, jako například srdce, úsměv nebo pes. Okamžitě by vám měl vyskočit výběr emotikonů, které se ke klíčovému slovu hodí. Díky tomu budete mít všechna emoji opravdu po ruce.

Mac OS Hledání emotikon
Zdroj: MacRumors

Nepřijde mi, že by v iOS 14 přicházely kdovíjaké inovace. Změny, které se zde ale objevují, jsou však poměrně příjemné a zrovna vyhledávání v emoji osobně já využiji. Samozřejmě se najdou i uživatelé, kteří emotikony nepoužívají nebo je dokonce nemají v oblibě, myslím si však, že se popularita stále více rozšiřuje a na posílání si zvykla drtivá většina lidí.

Jakých novinek se v iOS 14 dočkala Siri?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více