Zavřít reklamu

Apple představil rozšíření své sítě Najít již loni na jaře. I když zde pak máme jeho AirTagy, podpora od výrobců třetích stran se nijak razantně nerozrůstá. Je zde sice pár zajímavých řešení, ty ale obvykle spoléhají právě na použití AirTagu. Batoh HyperPack Pro ale lokalizační službu Applu integruje přímo. 

Síť Najít lokalizuje vaše elektronická zařízení společnosti Apple, kdy pokud použijete AirTag, snadno najdete i svou peněženku, klíče, nebo právě zavazadlo, ve kterém je schovaný. Má to ale své jasné neduhy. Pokud nějaký nenechavec vaše zavazadlo prohledá, snadno z něho AirTag vyndá a deaktivuje vyndáním baterie, nebo ho prostě vyhodí. To právě u batohu HyperPack Pro ale nemůže.

Zaměřeno na bezpečnost 

Výrobce totiž do něho integroval modul s kompatibilitou Najít tak, aby nebyl odnímatelný. Není to ale jediná bezpečností funkce, kterou nabízí. Batoh totiž obsahuje i kapsu pro vaše platební karty a doklady, která rádiově blokuje RFID skenery, tedy ty sloužící k bezkontaktnímu načítání údajů. K tomu je zde i skrytá bederní kapsa, ideální k uložení cenností, které tak máte těsně u těla a mimo běžné kapsy. Ještě jsou zde „zamykatelné“ voděodolné YKK zipy, které zabrání případným zlodějům ve snadném jejich rozepnutí a odcizení obsahu batohu.

 

Samozřejmostí je použití materiálu odolávajícímu povětrnostním vlivům a množství ideálně tvarovaných kapes, ať už na lahev s vodou nebo MacBook. Specialitou jsou pak originální průchodky pro kabely třeba od powerbanek. Nechybí ani možnost připevnění batohu k ručním zavazadlům. Design je sice možná příliš jednouchý, ale na druhou stranu účelný a nevzbuzující zbytečnou pozornost.

Batoh HyperPack Pro je už 29. crowdfundingovým projektem společnosti Hyper, která se svým řešením v rámci Kickstarteru nebo Indiegogo pravidelně zaujme početné publikum. Právě i kampaň na financování tohoto batohu probíhá na Indiegogo, kdy už přesáhla svůj cíl o 630 %, přičemž jí do konce trvání zbývá ještě více jak měsíc. Batoh v rámci ní nyní vyjde na 120 dolarů (cca 2 800 Kč), kdy se jedná o jeho 40% slevu (ta 50% už je vybraná). Začít distribuovat by se měl prvním zájemcům během února příštího roku. Více najdete na stránkách kampaně. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Článek dobrý.. batoh dobrý.. jenom škoda, že když už autor píše takový článek, neuvede do něj, že v kampani je možnost zaslání pouze po spojených státech a případně, že pro zaslání jinam je potřeba kontaktovat prodejce.. Co třeba před uvedením článku u prodejce ověřit, jestli do ČR vůbec dokáže zaslat? Protože pokud ne, je ten článek totálně bezcenný a čtenáře pouze informuje o tom, co si amící můžou za pár dolarů koupit a nám se o tom může jedině zdát.

celý text

Čtěte více.