Zavřít reklamu

Po několika letech čekání jsme se konečně dočkali – Apple otevřel svou nativní aplikaci Najít i ostatním výrobcům, díky čemuž budeme moct lokalizovat i non-Apple zařízení. Výběr je ale prozatím vcelku zúžený, a to především kvůli přísným pravidlům ze strany cupertinské společnosti. Nadále portál SellCell znovu potvrdil, že si iPhony oproti konkurenci podstatně lépe drží svou hodnotu.

Aplikace Najít se otevřela dalším výrobcům

Po dlouhá léta v jablečných systémech nalezneme nativní aplikaci Najít, která už zachránila nespočet uživatelů. Prostřednictvím tohoto nástroje totiž můžeme rychle, efektivně a s důrazem na soukromí lokalizovat naše jablečné produkty v případě ztráty či odcizení. V posledních letech se navíc stále častěji hovořilo o jakémsi otevření celé této platformy i pro ostatní výrobce. A přesně tohle se nyní stalo.

Apple představil jakýsi Findy My network accessory program, který umožňuje třetím stranám přidat jejich Bluetooth produkt do aplikace Najít. Díky tomu uživatelé tyto produkty uvidí po boku svých „jablíček“ a samozřejmě je budou moci efektivně lokalizovat. Jako první tuto novinku využijí výrobci jako Belkin, Chipolo a VanMoof, kteří nové produkty odhalí již v příštím týdnu. V rámci najít tak bude možné vyhledat elektrokola VanMoof S3 a X3, bezdrátová sluchátka Belkin a Chipolo ONE Spot, což je praktický, malý lokalizační přívěšek.

iPhone 12 si drží hodnotu podstatně lépe než konkurence

Není žádným tajemstvím, že si produkty s logem nakousnutého jablka podstatně lépe drží svou hodnotu než v případě konkurence. To se nyní znovu potvrdilo detailní analýzou od portálu SellCell. Ten si posvítil na rozdíly mezi telefony Apple iPhone 12 a Samsung Galaxy S21. Zároveň je důležité zmínit, že telefony od Samsungu jsou na trhu kratší doby, konkrétně teprve od letošního ledna. Navzdory tomu jejich hodnota klesá rychleji.

SellCell iPhone 12 v Galaxy S21
Výsledky portálu SellCell Zdroj: sellcell.com

SellCell počítal propad ceny na základě měření doporučené maloobchodní ceny každého telefonu se zohledněním amortizace v případě dobrých a použitých zařízení. Díky tomu jsme se dočkali poměrně zajímavých výsledků, podle kterých telefony iPhone 12, které na trh vstoupily v říjnu 2020, ztratily zhruba 18,1 % až 33,7 % ze své hodnoty. Na druhé straně v případě modelů ze série Galaxy S21 se jednalo o 44,8 % až 57,1 %. Pojďme se ještě podívat, jak se jednotlivým modelům dařilo. iPhone 12 64GB a iPhone 12 Pro 512GB ztratily na hodnotě nejvíce, konkrétně tedy 33,7 %, zatímco iPhone 12 Pro Max 128GB se setkal s nejnižším propadem o hodnotě 18,1 %. V případě Samsungu se ale už jedná o vyšší čísla. Galaxy S21 Ultra s kapacitou úložiště 512 GB ztratil 53,3 % ze své hodnoty, přičemž podobně jsou na tom i modely Galaxy S21 128GB a 256GB. Ty přišly o 50,8 %, respektive 57,1 % z původní ceny.

Diskuze k článku

    Samsung stejně na těch telefonech nic nevydělá, ttak jim to asi může být jedno. Navíc většinou už v prvním měsíci prodceje se ty jejich telefony dají sehnat klidně za polovinu ceny díky nějakým akcím a podobně. Na tom je pěkně vidět, jak těm svým zařízením věřej:D

celý text

Čtěte více