Zavřít reklamu

Apple dnes oznámil rekordní počáteční prodeje nového iPhone 5, který se na pultech Apple Store objevil teprve 21. září v USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii, Francii, Německu, Japonsku, Hong Kongu a Singapuru. Během předobjednávek se prodalo přes dva miliony nových telefonů, během prvních tří dní je to rekordních pět milionů kusů.

Pro srovnání, 4. generace iPhonů se prodalo za stejnou dobu 1,7 milionů a iPhonů 4S přes 4 miliony. iPhone 5 se tak stal nejúspěšnějším telefonem v dějinách Apple. Další velká vlna zájmu se dá očekávat 28. září, kdy se začne telefon prodávat v dalších 22 zemích, mezi které patří i Česká republika a Slovensko. Nicméně s cenami u našich operátorů to tak veselé nebude, stále se čeká, jaké ceny uvede Apple na svém českém e-shopu. Kromě rekordních prodejů kalifornská společnost také oznámila, že více jak 100 milionů iOS zařízení má aktuálně nainstalován nejnovější operační systém iOS 6. K rekordním prodejům se vyjádřil i Tim Cook:

„Poptávka po iPhone 5 je neuvěřitelná a děláme, co můžeme, abychom dostali iPhone 5 ke všem zájemcům v co nejkratší době. Ačkoliv jsme vyprodali počáteční zásoby, obchody nadále pravidelně přijímají další dodávky a zákazníci tak stále mohou objednávat na internetu a obdrželi telefon v odhadovanou dobu (odhad v týdnech na Apple Online Store, pozn. red.). Vážíme si trpělivosti všech zákazníků a tvrdě pracujeme na tom, abychom vyrobili dostatek iPhonů 5 pro každého.“

Zdroj: Tisková zpráva Apple
.