Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Spotify vyslyšel požadavky jablíčkářů a přichází s parádní funkcí

V minulém měsíci jsme se konečně dočkali vydání veřejné verze očekávaného operačního iOS 14. Ten se nám pochlubil hned s několika parádními novinkami, ze kterých si největší pozornost dokázaly získat widgety a Knihovna aplikací. Zmiňované widgety vám umožní rychleji přistupovat k daným aplikacím a navíc je nově můžete mít přímo na libovolné ploše, díky čemuž je máte vždy na očích. Důležitost samotných widgetů si poměrně rychle uvědomila i švédská společnost Spotify.

Spotify Widget iOS 14
Zdroj: MacRumors

V poslední aktualizaci stejnojmenné aplikace se totiž jablíčkáři konečně dočkali. Spotify nově přichází s parádním widgetem, který je k dispozici v malé a střední velikosti. Skrze něj můžete rychle přistupovat k naposledy přehraným playlistům, umělcům, alb a podcastům. Abyste mohli widget od Spotify používat i vy, budete si muset aplikaci aktualizovat na verzi 8.5.80.

Sony přináší aplikaci Apple TV i na starší televizory

V poslední době se aplikace Apple TV dostává na stále více chytrých televizí, a to i na starší modely. Ještě nedávno jsme vás informovali například o nástupu zmiňované aplikace na modely od společnosti LG. Dnes se k LG přidala i japonská společnost Sony, která skrze tiskovou zprávu oznámila nástup aplikace Apple TV i na vybrané modely z roku 2018 a novější.

apple tv ovladač
Zdroj: Unsplash

Aplikace na televizory dorazí díky bezplatné softwarové aktualizace, která již nyní byla vypuštěna ve Spojených státech amerických. A na jaké modely aplikace konkrétně dorazí? Prakticky se dá říci, že se dočkají všichni majitelé televizorů ze série X900H a novějších. Aktualizace však prozatím není dostupná v Evropě. Podle vyjádření Sony k jejímu uvolňování bude docházet postupně v letošním roce podle jednotlivých regionů.

Belkin se podělil o detaily chystaného MagSafe příslušenství

Včerejšek byl pro jablečný svět nesmírně důležitý. Dočkali jsme se totiž představení velmi očekávaných iPhonů 12, na které netrpělivě čekal každý vášnivý fanoušek Applu. K novinkám, které s sebou nové jablečné telefony přinesly, se zde již ale vracet nebudeme. Pro připomenutí si každopádně musíme uvést, že se nové kousky pochlubily technologií MagSafe. V jejich zádech se nachází série speciálních magnetů, díky kterým lze zařízení nabíjet až 15W výkonem (dvojnásobek oproti standardu Qi) a můžeme je využít i pro magnetické přichycení příslušenství.

Již během samotné keynote jsme mohli zahlédnout dva parádní produkty od společnosti Belkin. Konkrétně se jedná o 3v1 nabíječku, která je schopna v reálném čase napájet iPhone, Apple Watch a AirPods, a držák iPhonu do auta, jež jde jednoduše zacvaknout do otvoru větrání. Pojďme se na samotné produkty tedy v rychlosti podívat.

Pravděpodobně největší pozornost si dokázala získat zmiňovaná nabíječka, která nese označení Belkin BOOST CHARGE PRO MagSafe 3-in-1 Wireless Charger. Nabíječka jako taková si zakládá na podstavci s nabíjením výkone 5 W, jež je určen pro zmiňovaná sluchátka AirPods či AirPods Pro. Následně zde nalezneme chromové rozdvojené rameno. To je určeno pro iPhone a Apple Watch. Produkt by měl na trh vstoupit v letošní zimě, bude dostupný v bílém a černém barevném provedení a jeho cena se bude pohybovat okolo 150 dolarů, což by v přepočtu mohlo činit 3799 korun.

iPhone 12 Pro
Jak funguje MagSafe; Zdroj: Apple

Dalším produktem je zmiňovaný držák do auta s označením Belkin MagSafe Car Vent PRO. Ten nabízí perfektní a jednoduché zpracování. Na první pohled nás dokáže zaujmout tenkost výrobku. Jelikož je držák vybaven technologií MagSafe, tak bez jediného problému dokáže udržet iPhone například i v ostřejších zatáčkách. Jelikož je produkt určen k zacvaknutí do otvoru větrání, tak pochopitelně nedokáže telefon napájet. Belkin v tomto směru každopádně slibuje řešení, díky kterému bude možné produkt elegantně využít i ke zmiňovanému napájení zařízení. Produkt bude opět k dostání až v zimě a jeho cena by měla činit 39,95 dolarů, tedy po přečtu asi 1200 korun.

.