Zavřít reklamu

Jablečné laptopy se do roku 2016 pyšnily skvělých skvostem, kterým byla technologie MagSafe 2. Právě díky ni jsme totiž měli magnetické nabíječky. Tuto maličkost si chválilo nespočet jablíčkářů a nalijme si čistého vína – byla celkem rána, když došlo k nahrazení tohoto unikátu. Právě v roce 2016 totiž Apple přešel na USB-C, což se samozřejmě dá chápat jakožto krok vpřed. Dnešní keynote nám však ukázala, že se na MagSafe ještě nezapomnělo.

Tohle označení se k nám nyní vrátilo v trošku odlišné podobě a u jiného produktu. Nově se s MagSafe totiž setkáme u právě představených iPhonů 12, které na své zadní straně mají sadu speciálních magnetů, díky kterým dokáží do jisté míry jablíčkářům usnadnit používání. Skrze tuto technologie si budeme moci například napájet bezdrátově telefon, kdy se iPhone doslova magneticky spojí s nabíječkou. To ale samozřejmě není vše. Appel tento koncept totiž posouvá ještě o úroveň dopředu a přichází s takzvaným MagSafe příslušenstvím. Různé kryty a podobně nyní na iPhonech budou držet jako přibité.

V případě nabíjení jsou navíc magnety přímo optimalizovány pro rovnoměrné a co možná nejefektivnější 15W nabíjení. Standard Qi byl každopádně zachován. Kalifornský gigant je ve světě populární především díky propracovanému ekosystému. Když se na to podíváme z tohoto pohledu, je nám již nyní jasné, že se zde začne formovat další ekosystém s kompatibilním magnetickým příslušenstvím pro iPhone.

mpv-shot0279
Zdroj: Apple

MagSafe by mohl potěšit hlavně řidiče. Do aut by totiž mohly zavítat takovéto magnetické nabíječky, které zároveň poslouží jakožto držáky telefonů. Díky tomu bychom do aut nemuseli dávat poměrně neestetické stojánky, ale mohli bychom je nahradit elegantnějším jablečným řešením, které nám bude současně nabíjet náš iPhone. V souvislosti s nabíječkami byly během konference představeny produkty jako MagSafe Charger a MagSafe Duo Charger. První zmiňovaný dokáže bezdrátově a magneticky nabíjet iPhone, zatímco druhý výrobek si poradí se současným napájením iPhonu a Apple Watch.

.