Zavřít reklamu

Apple měl představit inteligentní a bezdrátový reproduktor HomePod někdy v průběhu prosince. Mnoho uživatelů se tak těšilo na zcela nový Apple produkt, kterým společnost zabrousí do segmentu domácí audiotechniky. První šťastlivci se měli dočkat již před vánoci, jak se však v průběhu víkendu ukázalo, HomePod letos nedorazí. Společnost Apple jeho oficiální vydání posunula na příští rok. Zatím není jasné, kdy přesně se nového HomePodu dočkáme, v oficiálním prohlášení společnosti figuruje termín „early 2018“, tudíž by měl HomePod dorazit někdy z kraje příštího roku.

Společnost Apple tuto novinku oficiálně potvrdila už v pátek později večer. V oficiálním prohlášení, které získal server 9to5mac stojí následující:

Nemůžeme se dočkat, až první zákazníci vyzkouší a zažijí to, co na ně s HomePodem připravujeme. HomePod je převratný bezdrátový reproduktor a my bohužel potřebujeme ještě trochu času na to, aby byl připravený pro všechny zájemce. Reproduktor začneme odesílat prvním majitelům z počátku příštího roku, a to ve Spojených státech, Velké Británii a Austrálii.

Je velkou neznámou, co termín „z počátku roku“ může znamenat. Něco podobného se událo i v případě první generace Apple Watch, která měla také dorazit z počátku roku (2015). Hodinky se na trh dostaly až v dubnu. Je tedy možné, že nás podobný osud čeká i s Home Podem. Čekání na něj může být ještě horší z toho důvodu, že první modely budou dostupné jen ve třech zemích.

Důvod tohoto zpoždění nebyl pochopitelně zveřejněn je ovšem jasné, že se musí jednat o zásadní problém. Apple by si vánoční sezónu nenechal uniknout, kdyby šlo o nějakou drobnost. Obzvláště v případě, kdy se konkurence etabluje na trhu (ať už jde o tradiční společnost Sonos, nebo novinky od Googlu, Amazonu a spol.).

Apple HomePod představil na letošní konferenci WWDC, která se konala v červnu. Od té doby bylo vydání naplánované na prosinec. Reproduktor má kombinovat špičkovou hudební produkci, díky kvalitnímu hardwaru uvnitř, moderní technologie a přítomnost asistentky Siri.

Zdroj: 9to5mac

.