Zavřít reklamu

Apple vydal dlouho očekávanou aktualizaci softwaru pro HomePod s označením 13.2. Kromě mnoha funkcí však přináší chybu, která může HomePod kompletně znefunkčnit.

Uživatelé se na aktualizaci softwaru 13.2 pro HomePod velmi těšili. Přináší totiž očekávané funkce, jako jsou Handoff, rozpoznávání hlasu rodinných příslušníků, hovory a mnohé další. Bohužel se ale do finální verze systému dostala i chyba, která z HomePodu udělá nefunkční zařízení.

Informace přichází od různých uživatelů a to buď z fór serveru MacRumors, oficiálních fór podpory nebo celých vláken na sociální síti Reddit. Všichni shodně popisují, že potíže nastaly záhy po instalaci nové verze softwaru 13.2.

Mám dva HomePody, kterým se děje výše popisovaný problém po aktualizaci na 13.2. Oba HomePody přestaly po aktualizaci reagovat. Doufal jsem, že pomůže reset, ale nyní se nahoře jen neustále točí kolečko a instalační bublina se neukazuje ani na jednom z HomePodů. Navíc je již nejsem schopen resetovat, protože dlouhý stisk reproduktor nepřijímá. Jen se donekonečna točí. Chvíli počkám, jaké potíže mají ostatní, než kontaktuji Apple podporu.

Apple HomePod 3

Apple zareagoval a aktualizaci 13.2 pro HomePod stáhl

Někteří měli potíže okamžitě po instalaci 13.2, někteří po pokusu o reset. Další hlásí totožné potíže, když nainstalovali HomePod 13.2 update ještě před samotnou aktualizací iOS 13.2.

Aktualizoval jsem svůj HomePod přes patřičnou aplikaci na telefonu. A doma jsem poté aktualizoval i samotný telefon. Když se aktualizace telefonu dokončila, neviděl jsem obvyklou obrazovku s novými funkcemi. Možná se v menu 13.2 nic nezměnilo. Odebral jsem HomePod z aplikace Domácnost a zkusil jsem reset. Jakmile jsem jej znovu zapnul, po 8-10 sekundách se znova resetoval a dělá to stále.

Někteří už kontaktovali Apple podporu a v Apple Store dostávají náhradní kusy anebo opravu. Jeden z uživatelů Redditu sdělil:

Mně aktualizace prošla bez potíží. Jenže nefungovalo rozpoznávání hlasu, takže jsem HomePod odebral z aplikace Domácnost. Pak jsem zkusil reset a bylo. Mám z něj cihlu, doslova. Večer jsem byl na podpoře a posílají mi krabici, ve které svůj HomePod pošlu do servisu.

Apple nakonec zareagoval a celou aktualizaci 13.2 stáhl. Ti, kterým software funguje, by se měli vyvarovat jakémukoli pokusu o reset HomePodu nebo jeho odebrání z aplikace Domácnost. Ostatní mají volat na oficiální Apple podporu.

.