Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. Zabudovaná ochrana soukromí minimalizuje množství údajů, které o vás také mají ostatní k dispozici. Také proto je zde anonymní procházení webu v Safari a dalších. 

Jakou to má ale výhodu? Máte-li zapnutý režim anonymního procházení, uvidíte to na první pohled. Safari totiž zčerná a veškeré vámi navštívené stránky se vám neobjeví v historii ani v seznamu panelů na ostatních zařízeních. Zároveň jakmile zavřete panel v režimu Anonymního prohlížení, Safari zapomene vámi navštívené stránky, a především i veškeré automaticky vyplněné údaje.

Anonymní procházení webu v Safari 

K aktivaci anonymního procházení v Safari vám stačí aplikaci spustit. Pokud máte načtenou nějakou stránku, zvolte v pravém dolním rohu ikonu dvou čtverců. Zobrazí se vám přehled otevřených stránek. Vlevo dole se pak nachází nabídka Anonymní. Když na ni kliknete, přesunete se do anonymního prohlížení. Nyní můžete zadávat stránky dle potřeby, můžete jich zde mít i více, jako při běžném procházení webu v aplikaci.

Chcete-li anonymní režim ukončit, opět klikněte na ikonu dvou čtverců v pravém dolním rohu a zde odznačte Anonymní. V tento moment se opět přesunete do základního rozhraní. Pokud chcete, můžete novou anonymní kartu vytvořit i delším podržením nabídky dvou čtverců v normálním režimu. V takovém případě se vám zobrazí i výzvy k zavření panelů.

Další webové prohlížeče 

Anonymní režim neumí jen Safari. Je to otázkou vývojáře aplikace, pokud jej do svého titulu implementuje. Jestliže tedy využíváte jiný prohlížeč, může tuto funkcionalitu poskytovat také. Např. v případě prohlížeče Google Chrome vám k vytvoření nové anonymní karty postačí zvolit nabídku tří teček v pravém dolním rohu. Do rozhraní anonymního procházení se ale dostanete i skrze ikonu čtverce s počtem otevřených stránek, kde se nahoře přepnete na ikonu brýlí s kloboukem.

Podobně samotné přepnutí vypadá i v případě prohlížeče Firefox, nabízí jej např. i Opera nebo Microsoft Edge a další. 

.