Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. Přístup k zařízení a službám je jedna věc, druhá pak je monitorování vašeho chování v rámci webu a v aplikacích. Reklamy totiž neposkytují jen aplikace třetích stran, ale i Apple. 

Aplikacím vývojářů třetích stran a webovým službám můžete přístup ke sledování povolit, nebo zamítnout. Tím máte vládu nad tím, k jakým datům o vás přistupují. Na reklamě chce ale vydělávat i Apple. Jeho reklamy se vám mohou zobrazovat v aplikacích Akcie, Apple News ale i napříč App Storem. Společnost však udává, že nad nimi máte plnou kontrolu.

Kontrola sledování aplikací třetích stran:

Předně – aplikace Applu nemají přístup k datům žádných jiných aplikací. Čerpají tak z dat, které sami posbírají v rámci vašeho chování v nich. K tomu je využíváno historie hledání a stahování v případě App Store, v Apple News a Akciích je zase reklama založena na tom, co v nich čtete a sledujete. Data zde ale nejsou distribuována mimo aplikace. Apple také uvádí, že posbíraná data nejsou spojovány s vaší osobou a vaším Apple ID ale s náhodným identifikátorem.

Reklama Apple a její nastavení 

Chcete-li si zkontrolovat informace, které společnost Apple k výběru reklam používá, jděte do Nastavení -> Soukromí a sjeďte zde úplně dolů, kde se nachází nabídka Reklama Apple, kterou rozklikněte. Když zde vyberete nabídku Zobrazit informace o cílení reklamy tak uvidíte informace, které společnost využívá k zobrazování relevantnějších reklam v řečených titulech.

Pokud chcete, můžete zde osobní reklamy zapnout nebo vypnout posuvníkem. Mějte ale na paměti, že se jedná o stejnou situaci jako u transparentnosti sledování aplikací. Reklama se tedy bude zobrazovat pořád, a to i co se jejího množství týče, jen pro vás nebude nijak relevantní. Chcete-li se dozvědět o celé problematice ještě více, Apple zde nahoře také nabízí možnost rozkliknout si informace O reklamě Apple a soukromí, které si můžete dopodrobna nastudovat. 

.