Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. S tím se samozřejmě váže i používání silných hesel. Ta si ale nemusíte pamatovat, protože iPhone je při registraci na webových stránkách služeb nebo v aplikacích vytvoří za vás. 

Minimálně 8 znakůvelká a malá písmena a alespoň jedna číslice – to jsou základní zásady pro silné heslo. Hodí se ale přidat i interpunkční znaménka. Jenže kdo má podobné heslo, aby člověku dávalo smysl, vymýšlet a kdo si ho pak má vlastně i pamatovat? Odpověď je jednoduchá. Samozřejmě že váš iPhone.

Předně je nutné říci, že pokud jde o bezpečí, tak tam, kde je možné využít Přihlášení přes Apple, měli byste využít jeho, a to ideálně se skrytím své e-mailové adresy. Pokud není Přihlášení přes Apple dostupné, hodí se při registraci na webu nebo v aplikacích nechat silné heslo vytvořit vaším iPhonem. Tuto změť znaků totiž sami nevymyslíte, a díky tomu ji také nebude možné uhádnout. A protože iPhone ukládá hesla do Klíčenky na iCloudu, tak se ta automaticky vyplňují napříč zařízeními. Pamatovat si je opravdu nemusíte, přistoupíte k nim skrze jedno centrální heslo nebo za pomoci Face ID nebo Touch ID.

Automatické vyplňování silných hesel 

Pokud chcete, aby vám iPhone při vytváření nového účtu na webu nebo v aplikaci navrhoval silná hesla, musíte k tomu zapnout Klíčenku na iCloudu. To uděláte v Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> Klíčenka. Jak zde sám Apple říká, nemusíte se o svá data bát. Jsou zašifrovaná a ani společnost k nim nemá přístup.

Když tedy Klíčenku na iCloudu zapnete, tak při tvorbě nového účtu se vám po zadání jeho názvu zobrazí navrhované jedinečné heslo a dvě možnosti. První je Použít odolné heslo, tedy to, které vám iPhone doporučuje, nebo Vybrat mé vlastní heslo, kde napíšete sami to, které chcete používat. Ať už zvolíte jakkoli, iPhone se vás zeptá na možnost uložení hesla. Zvolíte-li Ano, vaše heslo se uloží a později jej budou moci všechna vaše zařízení na iCloudu vyplňovat automaticky po vaši autorizaci hlavním heslem nebo biometrickým ověřením.

Jakmile totiž bude přihlášení vyžadováno, iPhone navrhne přihlašovací jméno a k tomu přidružené heslo. Klepnutím na symbol zámku můžete zobrazit všechna svá hesla a vybrat třeba jiný účet, pokud jich používáte více. Heslo se vyplňuje automaticky. Chcete-li ho zobrazit, klepněte na ikonu oka. Chcete-li zadat neuložený účet a jeho heslo, klepněte na symbol klávesnice a obojí vyplňte ručně. Jestliže vám z nějakého důvodu automatické vyplňování hesel nevyhovuje, můžete ho vypnout. Stačí k tomu jít do Nastavení -> Hesla, kde zvolte Automatické vyplnění hesel a volbu vypněte.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.