Zavřít reklamu

Jedna z oblíbených a užitečných funkcí v iOS a macOS je určitě automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů do formulářů. Přitom původně šlo o bokovku a ne plánovanou hlavní funkci.

Softwarový inženýr Applu Ricky Mondello na svém Twitteru přiblížil, jak oblíbená funkce automatického vyplňování kódů vznikla. Možná vás překvapí, že původně vůbec nešlo o plánovanou součást hlavní vývojové větve systémů, nýbrž o projekt „bokem“.

„Pracovali jsme na mnohem ambicióznějším projektu v malé skupině softwarových inženýrů. Automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů nebylo dílem jedné osoby a už vůbec to nebylo to, na čem jsme původně pracovali. Nápad jsme si poznamenali a pak jsme se vrátili k mnohem ambicióznějšímu projektu. Jenže ten nakonec vůbec nedopadl. Nakonec jsme se vrátili k tomuto nápadu. Bylo to těžké, ale jsem rád, že jsme myšlenku dokončili.“

Funkce automatického vyplňování SMS kódů vzniklo jako bokovka, říká inženýr

Kopírování do schránky se nerovná automatickému vyplňování

Mondello dále dodává, že automatické vyplňování bezpečnostních kódu je geniální v tom, že vývojáři nijak nenarušují bezpečnost a soukromí uživatele.

„Po těch letech jsem stále hrdý na tým, že jsme funkci dotáhli do konce. Tým zkombinoval odbornosti z několika oblastí a výsledek fungoval hned od prvního dne. Nepotřebovali jsme žádnou spolupráci s aplikacemi a tvůrci webových stránek, nikomu jsme nepředávali k analýze textové zprávy. Toto mě inspiruje!“

Mnoho uživatelů však upozorňuje, že Android měl podobnou funkci už roky před Apple platformou.

„Ne. Záleží na detailu. Záleží na bezpečnosti. A kopírování do schránky se nerovná automatickému vyplňování.

Automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů funguje od iOS 12 a macOS 10.14 Mojave.

Jak jste s funkcí spokojeni? Funguje vám i v české lokalizaci? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: 9to5Mac

.