Zavřít reklamu

Jedna z oblíbených a užitečných funkcí v iOS a macOS je určitě automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů do formulářů. Přitom původně šlo o bokovku a ne plánovanou hlavní funkci.

Softwarový inženýr Applu Ricky Mondello na svém Twitteru přiblížil, jak oblíbená funkce automatického vyplňování kódů vznikla. Možná vás překvapí, že původně vůbec nešlo o plánovanou součást hlavní vývojové větve systémů, nýbrž o projekt „bokem“.

„Pracovali jsme na mnohem ambicióznějším projektu v malé skupině softwarových inženýrů. Automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů nebylo dílem jedné osoby a už vůbec to nebylo to, na čem jsme původně pracovali. Nápad jsme si poznamenali a pak jsme se vrátili k mnohem ambicióznějšímu projektu. Jenže ten nakonec vůbec nedopadl. Nakonec jsme se vrátili k tomuto nápadu. Bylo to těžké, ale jsem rád, že jsme myšlenku dokončili.“

Funkce automatického vyplňování SMS kódů vzniklo jako bokovka, říká inženýr
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kopírování do schránky se nerovná automatickému vyplňování

Mondello dále dodává, že automatické vyplňování bezpečnostních kódu je geniální v tom, že vývojáři nijak nenarušují bezpečnost a soukromí uživatele.

„Po těch letech jsem stále hrdý na tým, že jsme funkci dotáhli do konce. Tým zkombinoval odbornosti z několika oblastí a výsledek fungoval hned od prvního dne. Nepotřebovali jsme žádnou spolupráci s aplikacemi a tvůrci webových stránek, nikomu jsme nepředávali k analýze textové zprávy. Toto mě inspiruje!“

Mnoho uživatelů však upozorňuje, že Android měl podobnou funkci už roky před Apple platformou.

„Ne. Záleží na detailu. Záleží na bezpečnosti. A kopírování do schránky se nerovná automatickému vyplňování.

Automatické vyplňování bezpečnostních SMS kódů funguje od iOS 12 a macOS 10.14 Mojave.

Jak jste s funkcí spokojeni? Funguje vám i v české lokalizaci? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více