Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. S funkcí Přihlášení přes Apple mohou aplikace a webové stránky při registraci účtu požadovat jen jméno a e-mail, sdílíte s nimi tak minimum informací. 

Chcete-li se přihlásit do nové služby/aplikace/webu, musíte vyplňovat mnoho informací, složité formuláře, nehledě na vymýšlení nového hesla, popřípadě se můžete přihlásit přes sociální sítě, což je asi to nejméně bezpečné, co můžete udělat. Přihlášení přes Apple použije vaše Apple ID, díky kterému se všechny tyto kroky obejdou. Je od základu postavené tak, aby vám dávalo naprostou kontrolu nad informacemi, které o sobě sdílíte. Hned v úvodu tak např. můžete skrýt svůj e-mail.

Skrýt můj e-mail 

Když funkci Skrýt můj e-mail využijete, Apple místo vašeho e-mailu vytvoří jedinečnou a náhodnou e-mailovou adresu, kterou vás do služby/aplikace/webu přihlásí. Veškeré informace, které na ní pak chodí, vám nicméně bude přeposílat na adresu spojenou s Apple ID. Dozvíte se tedy všechny důležité informace, aniž by někdo znal vaši e-mailovou adresu.

Přihlášení přes Apple není dostupné jen na iPhonech, ale funkce je přítomna i v iPadu, Apple Watch, počítačích Mac, iPodu touch nebo Apple TV. Dá se tak říci, že je prakticky všude, kde můžete využívat své Apple ID, tedy především na takových strojích, ve kterých jste pod ním přihlášeni. Pokud to umožňuje Android nebo Windows aplikace, můžete se však přihlásit svým Apple ID i na zařízeních jiných značek. Stačí vám k tomu zadat své Apple ID a heslo k němu.

Důležitá upozornění 

  • K používání funkce Přihlášení přes Apple musíte používat dvoufaktorové ověření. 
  • Nevidíte-li možnost Přihlásit se přes Apple, daná služba/aplikace/web tuto možnost ještě nepodporuje. 
  • Funkce není dostupná pro účty dětí do 15 let jejich věku.

Správa Přihlášení přes Apple 

Pokud vás služba/aplikace/web vyzve k přihlášení a vidíte zde možnost Přihlášení přes Apple, tak se po její volbě stačí ověřit pomocí Face ID nebo Touch ID a vybrat, zda chcete sdílet svůj e-mail či nikoli. Některé však tuto informaci nepotřebují, takže zde v určitých situacích můžete vidět jen jednu volbu. Zařízení, na kterém jste se prvně přihlásili, si bude údaje pamatovat. Kdyby ne (nebo když se ručně odhlásíte), stačí vám při výzvě k přihlášení zvolit jen své Apple ID a ověřit se pomocí Face ID nebo Touch ID, heslo nikam zadávat nemusíte.

Veškeré své služby, aplikace a weby, do kterých jste se pomocí svého Apple ID přihlásili, můžete spravovat v Nastavení -> Vaše jméno -> Heslo a zabezpečení -> Aplikace využívající vaše Apple ID. Zde vám postačí vybrat si aplikaci a provést některou z možných akcí, jako je vypnutí přeposílání e-mailů nebo ukončení používání funkce. 

.