Zavřít reklamu

Telefon iPhone a společnost Apple se snaží chránit vaše data a soukromí. Také proto disponuje integrovanými bezpečnostními funkcemi pomáhajícími zabránit druhé straně v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu. Přítomná ochrana soukromí se tak snaží minimalizovat množství údajů, které o vás také mají ostatní k dispozici (typicky aplikace), a umožňuje vám určit, které informace o sobě sdílet chcete, a které naopak ne. Vše se zde točí kolem Apple ID. 

Tento účet používáte pro přístup k službám Applu v App Store, Apple Music, iCloudu, zprávách iMessage, FaceTimu a dalších. Skládá se z e‑mailové adresy a heslo, kterými se přihlašujete. Součástí jsou ale také vaše kontaktní, platební a bezpečnostní údaje, které používáte pro všechny služby společnosti Apple. Ta sama prohlašuje, že ochranu vašeho Apple ID zajišťuje pomocí špičkových bezpečnostních standardů. Jednoduše tím chce sdělit, že od ní vaše data dál neplynou a zodpovědnost za možné „úniky“ hází spíše na uživatele – tedy na vás. Na vás totiž záleží, aby se vaše Apple ID a ostatní osobní údaje nedostaly do špatných rukou.

Přístupový kód je základ zabezpečení iPhonu. Zde jej nastavíte:

Co ne/dělat, abyste měli své Apple ID v bezpečí 

  • Své Apple ID neposkytujte jiným lidem, ani rodinným příslušníkům. 
  • Chcete‑li se podělit o nákupy, předplatné, používat společný kalendář apod. bez sdílení Apple ID, nastavte si rodinné sdílení.
  • Nikdy nesdělujte svá hesla, odpovědi na bezpečnostní otázky, ověřovací kódy, klíče zotavení ani žádné jiné podrobné informace o zabezpečení účtu. Společnost Apple po vás tyto informace nikdy nechce, pokud někdo jiný ano, měli byste tomu věnovat zvýšenou pozornost.
  • Přistupujete‑li ke stránce účtu Apple ID, tak si ve webovém prohlížeči zkontrolujte, jestli se v poli adresy zobrazuje ikona zámku. Ta potvrzuje, že je připojení šifrované a zabezpečené. 
  • Pokud používáte veřejný počítač, po skončení práce se vždy odhlaste, abyste zabránili v přístupu ke svému účtu jiným lidem. Na takových strojích také samozřejmě NIKDY nezapínejte automatické vyplňování a neukládejte svá přístupová jména ani hesla. 
  • Dávejte si pozor na phishingové podvody. Samozřejmě neklikejte na odkazy v podezřelých e‑mailech a textových zprávách, a také nikdy neposkytujte žádné osobní údaje webovým stránkám, kterými si nejste jistí. 
  • Nepoužívejte heslo ke svému Apple ID na žádných jiných internetových účtech. Vytvořte si nové, nebo použijte nějaké automaticky generované různými službami (1Password atd.).
.