Zavřít reklamu

I když tradičně připadá Černý pátek na čtvrtý pátek v měsíci listopadu, tedy na den po Díkůvzdání, není problém se s ním u určitých prodejců setkat i v létě. Ty na ten pravý vnadí i s dostatečným předstihem, klidně na začátku listopadu. Nyní se svou nabídkou vyrukoval i Apple, a nutno říci, že je vlastně klasická. 

Black Friday letos připadá na pátek 25. listopadu, Apple vám ale svou akci poskytne až do pondělí 28. Opět ale nerozdává nic jiného než jen dárkové poukazy v určité hodnotě na další nákup. Jaká je jeho výše, pak záleží na tom, jaký produkt si vlastně koupíte. Akce se tradičně nevztahuje na nejnovější produkty, ani letos tak nepočítejte s kreditem za iPhony 14 nebo Apple Watch Ultra atd. 

  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 12 nebo iPhone SE – dárková karta v hodnotě 1 200 Kč 
  • AirPods Pro (2. generace) AirPods (2. a 3. generace), AirPods Max – dárková karta v hodnotě 1 800 Kč 
  • Apple Watch SE – dárková karta v hodnotě 1 200 Kč 
  • iPad Air, iPad mini, iPad – dárková karta v hodnotě 1 200 Kč 
  • MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini, iMac – dárková karta v hodnotě až 6 000 Kč 
  • Magic Keyboard k iPadu Pro nebo iPadu Air, Smart Keyboard Folio, Apple Pencil (2. generace) nebo Dvojitá nabíječky MagSafe – dárková karta v hodnotě 1 200 Kč 
  • Beats Studio3 Wireless, Solo3 Wireless, Powerbeats Pro, Beats Fit Pro, Beats Studio Buds nebo Beats Flex – dárková karta v hodnotě 1 200 Kč 
BF

Apple Black Friday je v podstatě jediná akce za celý rok, při které můžete v Apple Online Store společnosti ušetřit alespoň nějakou tu korunu. Jestli se vám to vyplatí spíše, než akce u APR, je samozřejmě na vás. Jisté je, že Apple slevami prostě nehýří, což je opak od jeho konkurence.

Samsung Black Friday 

Samsungu slevy cizí rozhodně nejsou, a nějaké u něho běží prakticky nepřetržitě. Nejoblíbenější je právě ta, která probíhá nyní, tedy 2+1. Koupíte si tak dva produkty a třetí nejlevnější dostanete zdarma. Je přitom jedno, jak produkty kombinujete, jestli si koupíte telefon a tablet a k tomu dostanete chladničku, nebo jestli si produkty nakombinujete s televizí, chytrými hodinkami, pračkou, sušičkou atd.

Pokud vám zrovna toto nevyhovuje, je toho víc. Při koupi Galaxy z Flipu4 dostanete Galaxy Watch za jednu korunu, u Galaxy Z Foldu4 dostanete až 8 248 Kč na další nákup, projektor Freestyle koupíte o 20 % levněji, a pořád jsou zde bonusy za výměnu starého zařízení za nové, kdy získáte až 5 000 Kč za výkup plus cenu vykupovaného zařízení stejně jako Rewards body. Protože jsou tyto akce celosvětové, není divu, že je Samsung nejprodávanějším výrobcem chytrých telefonů.

Xiaomi a Huawei 

Čínský výrobce prostě jednoduše zlevňuje. U některých telefonů ušetříte jen 10 %, u jiných 15 %, u dalších 25 %. Čím dražší zařízení, tím větší je jeho sleva, a to platí i o chytrých hodinkách, televizorech, robotických vysavačích, sluchátek atd. Nejvyšší slevy sahají na hranici 60 %.

Společnost Huawei nejen že zlevňuje, ale nabízí i mnohé dárky. K tabletu tak přidá klávesnici i stylus, k počítači zase třeba Bluetooth myš. Takový Huawei MateBook X Pro seženete za 30 tisíc místo původních 48 a k tomu vám společnost přibalí nejen myš, ale i chytré hodinky, náramek a sluchátka. 

Jak z toho vychází Apple? Samozřejmě jednoznačně nejhůř. Jenže jemu to vlastně nevadí. Jeho prodeje pořád rostou, a to napříč padajícímu trhu (snad jen iPady vykazují červená čísla). Proč by se tedy holil na marži, když ví, že i bez slev dokáže mít nejvýdělečnější kvartál roku právě o Vánocích? 

.