Zavřít reklamu

Již delší dobu je známo, že do Applu nastoupí na pozici senior viceprezidentky maloobchodu a online prodeje Angela Ahrendtsová. Tato dáma doposud působí jako CEO britského módního domu Burberry, kde sklidila mnoho úspěchů. Vždyť podle britského magazínu Business Weekly je tato firma proslavená svými ikonickými trenčkoty v první stovce nejhodnotnějších firem světa. Angely Ahrendtsové si ve Velké Británii opravdu váží a za svou práci v Burberry včera získala čestný titul dámy britského impéria. Informoval o tom britský deník Daily Mail. Jedná se o opravdu impozantní tečku za prací v módním odvětví a Angela Ahrendtsová se tedy může směle vrhnout do světa technologií.

Protože je Ahrendtsová Američanka, čestný titul nezískala přímo od královny Alžběty II. v Buckinghamském paláci a nebude před svým jménem moci užívat titul „Dame“. Za své jméno si však bude moci přidávat prestižní iniciály DBE (Dame of the British Empire). Ceremoniál se odehrál v zázemí westminsterského úřadu se zaměřením na obchod, inovace a lidské schopnosti (Department for Business, Innovation & Skills).

Ahrendtsová nebude ve vedení Applu jediná, kterou britská vláda ocenila čestným titulem. Dvorní designér Applu Jony Ive získal v roce 2011 rytířský titul a na rytířství byl navržen i Steve Jobs. Jeho nominace však tehdy byla z politických důvodů smetena ze stolu Gordonem Brownem, tehdejším předsedou vlády.

 Zdroj: MacRumors
.