Zavřít reklamu

Toto pondělí byl oficiálně zveřejněn iOS 4.2.1 a během několika hodin iPhone Dev Team vydal pro tento update jailbreak, který funguje snad na všechna iZařízení od Applu. Konkrétně se jedná o redsn0w 0.9.6b4.

Bohužel u nových zařízení však jde o tzv. tethered jailbreak neboli, že při vypnutí a zapnutí zařízení, musíte znovu bootovat pomocí aplikace Redsn0w na vašem počítači, což je pro uživatele velmi nepříjemné.

Nicméně tento problém je pouze pro novější zařízení – iPhone 3GS (nový iBoot), iPhone 4, iPod Touch 2G, iPod Touch 3G, iPod Touch 4G a iPad. Untethered platí tedy pouze pro: iPhone 3G, starší iPhone 3GS a některé iPod Touch 2G.

Dev Team ale slíbil, že na untethered verzi pro všechna iZařízení intenzivně pracují, tím pádem bychom se jí klidně mohli dočkat každým dnem. Pro nedočkavce nebo majitele starších přístrojů přinášíme návod. Tento redsn0w jailbreak lze provést přes Windows i Mac.

Jailbreak krok za krokem pomocí redsn0w

Budeme potřebovat:

  • počítač s operačním systémem Mac nebo Windows,
  • připojené iZařízení k počítači,
  • iTunes,
  • aplikaci redsn0w.

1. Stáhnutí aplikace

Na ploše si vytvořte novou složku, do které stáhneme redsn0w aplikaci. Na stránkách Dev-Teamu máte odkazy na stáhnutí, jak pro Mac, tak Windows.

2. Stáhnutí .ipsw souboru

Dále je nutné stáhnutí .ipsw souboru iOS 4.2.1 pro vaše zařízení, pokud ho nemáte, najdete ho zde . Tento .ipsw soubor uložte do stejné složky, jako jste tak udělali v kroku 1.

3. Rozbalení

Rozbalte soubor redsn0w.zip do pořád té samé výše vytvořené složky.

4. iTunes

Otevřete iTunes a připojte váš přístroj. Po provedení zálohy včetně dokončení synchronizace, klikněte v levé nabídce na vámi připojené zařízení. Poté podržte klávesu option na Macu (na Windows shift) a klikněte na tlačítko „Restore“. Vyskočí vám okno, kde vyberete vámi uložený .ipsw soubor.

5. Redsn0w app

Poté, co se dokončí update v iTunes, spusťte aplikaci redsn0w, klikněte na tlačítko „Browse“ a načtěte již zmiňovaný stažený .ipsw soubor. Následně poklepejte na „Next“.

6. Příprava

Nyní aplikace bude připravovat data pro jailbreak. V dalším okně si budete moct vybrat, co chcete s iPhonem udělat. Doporučuji zaškrtnout pouze „Install Cydia“ (pokud máte iPhone 3G či zařízení bez ukazatele stavu baterie v procentech, označte ještě „Enable battery percentage“). Potom opět dejte „Next“.

7. DFU mód

Ujistěte se, zda je vaše připojené zařízení vypnuté. Pokud ne, tak připojte vaše zařízené k počítači a poté ho vypněte. Klikněte na „Next“. Nyní provedete DFU mód. Není to nic, čeho byste se měli bát, navíc redsn0w vás bude navádět, jak na to.

8. Jailbreak

Po správném provedení DFU módu, redsn0w aplikace sama rozpozná zařízení v tomto módu a začne provádět jailbreak.

9. Hotovo

Proces je dokončen a už stačí jen kliknout na „Finish“.

Pokud máte zařízení, na kterém se vám provede pouze tethered jailbreak a budete ho muset znova bootovat (po vypnutí a zapnutí), připojte ho k počítači. Spusťte redsn0w aplikaci a vyberte možnost „Just boot tethered right now“ (viz. obrázek).

Pokud byste měli jakékoliv problémy během jailbreakování vašeho jablečného přístroje, obraťte se na nás v komentářích. Za majitele novějších zařízení si zatím můžu jen postesknout kvůli nyní dostupnému tethered jailbreaku.

Téměř všichni víme, jakou výbornou práci odvádějí hackeři z iPhone Dev Teamu či Chronic Dev Teamu. Je jedno zda to bereme z pohledu fandy jailbreaku nebo z hlediska jeho odpůrců (hackeři objevují bezpečnostní chyby, které Apple příštím updatem zazdí), a proto jsem si téměř jistý, že další verze jailbreaku vyjde velmi brzy a bude untethered pro všechny přístroje s iOS 4.2.1.

Zdroj: iclarified.com
.