Zavřít reklamu

V App Store se objevila nová hra pro iPad s názvem Cargo-Bot. Jedná se sice o klasickou logickou hru, kde pomocí robotické paže skládáte krabice, ovšem Cargo-Bot je výjimečný v něčem jiném – v tom, jak byl vyvíjen. Aplikace totiž byla kompletně vytvořena na iPadu…

[youtube id=“mPWWDOjtO9s“ width=“600″ height=“350″]

Cargo-Bot má na svědomí vývojářský tým Two Lives Left a celá hra byla navržena a nakódována pouze pomocí iPadu a programovací aplikace Codea. Tu mají mimochodem na svědomí stejní vývojáři. Codea je v App Store k dostání za 7,99 eur a pro své rozhraní a jednoduché používání je přezdívána GarageBandem pro kódování na iPadu.

Dosud však bylo možné hry vytvořené v Codee, která používá programovací jazyk Lua, spouštět pouze v jejím rozhraní. Two Lives Left ale vytvořili nástroj pro export kódu vytvořených aplikací, aby je bylo možné odesílat do App Store. Registrovaní iOS vývojáři tak nyní mohou využít zdrojového kódu Codea Runtime Library a vytvářet pomocí Codea vlastní aplikace, které pak budou nabízet v App Store.

Co se týče Cargo-Bot, jedná se o vůbec první hru, která byla kompletně vyvinuta na iPadu. Život ji vdechl Rui Vana, kterého pak oslovil tým Two Lives Left, aby mohla být hra publikována v App Store. Členem týmu je také Fred Bogg, jenž vyvinul pro Codeu hudební knihovnu a tím pádem vytvořil i hudbu pro Cargo-Bot.

Na to, že je Cargo-Bot vytvořen pouze pomocí iPadu, se jedná o skutečně povedenou hříčku, která navíc dokáže na delší dobu zabavit. Hra obsahuje 36 levelů, v nichž bude vaším úkolem naučit robota správnému skládání krabic. V logické hře si užijete poutavou hudbu i úžasnou Retina grafiku.

[button color=“red“ link=“http://itunes.apple.com/cz/app/cargo-bot/id519690804?ls=1&mt=8″ target=““]Cargo-Bot – zdarma[/button]

Témata: ,
.