Zavřít reklamu

Ani ten vizuálně nejčistější mobil není ve skutečnosti čistý. Obrazovky smartphonů jsou domovem pro tisíce až miliony bakterií, dle průzkumů dokonce na displejích najdeme až desetinásobek toho, co na toaletě. I proto nemusí být snídaně se smartphonem v ruce zrovna to nejrozumnější řešení. Společnosti ZAGG a Otterbox ovšem prohlašují, že mají řešení a to v podobě antibakteriálních ochranních skel pro iPhone a další telefony.

Obě společnosti představily svá řešení na veletrhu CES 2020 ve Las Vegas. ZAGG jakožto výrobce skel InvisibleShield při designovaní těchto doplňků spojil síly s firmou Kastus, která vyvíjí technologii Intelligent Surface neboli inteligentního povrchu. Jde o speciální povrchovou úpravu, která zabezpečí nepřetržitou 24/7 ochranu proti nebezpečným mikrobům a eliminuje až 99,99 % z nich, včetně E.coli.

ZAGG InvisibleShield Kastus Antibakteriálne sklo

Podobné řešení s názvem Amplify Glass Anti-Microbial představila i společnost Otterbox, která na něm spolupracovala se společností Corning, výrobcem Gorilla Glass. Společnosti uvádějí, že ochranné sklo Amplify využívá antibakteriální technologie s využitím ionizovaného stříbra. Tato technologie byla schválena i americkou ekologickou agenturou EPA, díky čemuž se jedná o jediné ochranné sklo na světě registrované touto agenturou. Rovněž má sklo pětinásobně vyšší ochranu vůči škrábancům oproti běžným sklům.

Otterbox Amplify Glass Anti-Microbial sklo na iPhone 11

Belkin uvádí novou chytrou elektroniku i nabíječky

S oznamováním nových produktů kompatibilních s iPhone a dalšími zařízeními od Applu neotálel ani tento rok Belkin, výrobce nejrůznějšího příslušenství, ať už jde o kabely, adaptéry nebo i smart home elektroniku kompatibilní s HomeKit platformou.

Výjimkou není ani tento rok – společnost uvedla na veletrhu novou chytrou zásuvku Wemo WiFi Smart Plug. Zásuvka podporuje hlasové ovládaní pomocí Amazon Alexa, Google Assistant a také podporuje HomeKit. Díky zásuvce mohou uživatelé vzdáleně ovládat připojenou elektroniku a to bez nutnosti předplatného nebo základny. Smart Plug má kompaktní tvar, díky kterému mohou uživatelé umístit do jednoho otvoru bez problému více kusů. Doplněk bude dostupný už na jaře za $25.

Wemo WiFi Smart Plug chytra zasuvka

Belkin také uvedl nový model chytrého osvětlení Wemo Stage s podporou předpřipravených scén a módů. Stage lze naprogramovat tak, aby měl v jeden moment aktivních až 6 scén a prostředí. Díky podpoře aplikace Home na iOS zařízeních také mohou uživatelé nakonfigurovat jednotlivé scény na tlačítka. Nový Wemo Stage systém bude dostupný v létě za 50 dolarů.

Wemo Stage chytre osvetleni

Belkin také uvedl na trh nové nabíječky využívajíci čím dále tím oblíbenější nitrid gália (GaN). Nabíječky USB-C GaN Charger jsou dostupné ve třech provedeních: 30 W pro MacBook Air, 60 W pro MacBook Pro a 68 W s dvojicí USB-C portů a systémem inteligentního sdílení energie pro co nejefektivnější nabíjení více zařízení. Cenově se pohybují mezi 35 až 60 dolary v závislosti od modelu a dostupné budou v dubnu/apríli.

Belkin také oznámil Boost Charge USB-C powerbanky. Verze s 10 000 mAh poskytuje 18 W výkon přes USB-C port a 12 W přes USB-A port. Verze s 20 000 mAh má výkon až 30W a to přes oba zmíněné porty. Vydání těchto powerbank je naplánované na březen/marec až duben/apríl tohoto roku.

Zajímavostí je také nová 3-v-1 Boost Charge Wireless nabíječka umožňující nabíjet iPhone, AirPods a Apple Watch současně. Nabíječka bude dostupná v dubnu/apríli za 110 dolarů. Pakliže potřebujete nabíjet pouze dva smartphony, Boost Charge Dual Wireless Charging Pads je produkt, který přesně to umožňuje. Nabízí možnost nabíjet až dva smartphony bezdrátově při výkonu 10 W. Nabíječka bude uvedena na trh v březnu/marci za 50 dolarů.

Společnost Belkin také uvedla nová zakřivená ochranná skla pro Apple Watch 4. a 5. generace, vyrobená z tvrdého plastu s tvrdostí 3H. Skla jsou voděodolná, nemají vliv na citlivost displeje a poskytují zvýšenou ochranu před jeho poškrábaním. Sklo Screenforce TrueClear Curve Screen Protection bude dostupné od února/februára za cenu 30 dolarů.

Linksys oznamuje 5G a WiFi 6 síťové doplňky

Novinky ze světa routerů si přichystala divize Belkinu Linksys. Ta představila nové síťové produkty s podporou standardů 5G a WiFi 6. Pro nejnovější telekomunikační standard budou v průběhu roku počínaje jarem dostupné čtyři produkty určené pro přístup k internetu doma nebo na cestách. Mezi produkty najdeme 5G modem, přenosný mobilní hotspot či outdoorový router s podporou mmWave standardu a 10Gbps přenosové rychlosti.

Zajímavostí je systém Linksys 5G Velop Mesh Gateway. Jedná se o kombinaci routeru a modemu s podporou ekosystému produktů Velop, která přináší a vylepšuje 5G signál v domácnosti a s použitím doplňků jej pak umožňuje využívat v každé místnosti.

Linksys také představil dvoupásmový Mesh WiFi 6 router MR9600 s podporou technologie Linksys Intelligent Mesh™ pro bezproblémové pokrytí prostoru bezdrátovým připojením s použitím zařízení Velop. Produkt bude dostupný na jaře 2020 za cenu 400 dolarů.

Další novinkou je systém Velop WiFi 6 AX4200, mesh systém s vestavěnou technologií Intelligent Mesh, podporou Bluetooth a pokročilými bezpečnostními nastaveními. Jeden uzel zabezpečuje pokrytí až 278 metrů čtverečních a s rychlostí přenosu až do 4200 Mbps. Zařízení bude dostupné v létě a to za cenu 300 dolarů za jeden kus nebo ve zvýhodněném balení dvou za 500 dolarů.

Bezdrátově nabíjený chytrý zámek

Specialitou veletrhu CES je nový chytrý zámek Alfred ML2, vyvíjený ve spolupráci Alfred Locks a Wi-Charge. Produkt si udržuje profesionální design typický spíše pro korporátní prostory, využitelný je ovšem i v domácnostech. Zámek podporuje odemčení pomocí mobilu nebo NFC karty, ale také s pomocí klíče či PIN kódu.

Zajímavostí je ovšem podpora bezdrátového nabíjení společnosti Wi-Charge, díky čemu není potřeba v produktu měnit baterie. Výrobce Wi-Charge sa vyjádřil, že jeho technologie umožňuje bezpečně a efektivně přenášet několik wattů energie a to až „z jednoho konce místnosti na druhý“. Samotný zámek začíná na 699 dolarech, systém nabíjení pak celou investici navýší o dalších 150 až 180 dolarů.

Alfred ML2
Zdroj: The Verge
.