Zavřít reklamu

Consumer Electronics Show neboli CES je největší světový veletrh spotřební elektroniky, který se každoročně pořádá v Las Vegas, a to už od roku 1967. Jedná se o akci, na které se zpravidla objevují novinky, které se budou daný rok prodávat na celosvětovém trhu. Letos trvá od 5. do 8. ledna. 

Z důvodu přetrvávající pandemie má ale také jistou hybridní podobu. Některé novinky jsou tak představovány jen on-line, a některé, i když je veletrh zaštiťuje, byly dokonce představeny již před samotným jeho zahájením. Níže najdete ty nejzajímavější novinky s přímou návazností na produkty a služby Applu.

Batoh Targus s integrací platformy Najít 

Výrobce příslušenství Targus oznámil, že jeho batoh Cypress Hero EcoSmart Backpack nabídne vestavěnou podporou platformy Najít. K dispozici by měl být na přelomu jara a léta letošního roku za doporučenou cenu 149,99 dolarů, tedy cca 3 300 Kč. Batoh je vybaven malým sledovacím modulem, který umožňuje sledovat jeho polohu v aplikaci Najít na iPhonu, iPadu, Macu a Apple Watch, aniž byste museli použít AirTag. Neměla by chybět ani funkce přesného vyhledávání.

CES

Společnost také uvedla, že vestavěný sledovač je „vysoce integrovaný“ do samotného batohu, což je jasná výhoda oproti AirTagu, který z něho lze vyjmout a v případě krádeže zahodit. Batoh je dodáván i s vyměnitelnou baterií, kterou lze dobíjet přes USB. 

Příslušenství pro MagSafe 

Společnost Scosche uvedla řadu nových produktů ve své produktové řadě MagicMount spolu s dalším příslušenstvím kompatibilním s MagSafe, jako jsou bezdrátové nabíječky a stojany. Je ale trošku smutné, že i když společnost označení MagSafe používá, nemá jej skutečně certifikované. Magnety tedy iPhony 12 a 13 sice přichytí, ale nabíjet je budou jen 7,5 W.

Pokud jsou ale držáky poněkud nudné, rozhodně nevšední jsou MagSafe reproduktory. I když také prakticky nevyužívají žádných softwarových výhod této technologie, myšlenka přichycení reproduktoru magnetem na záda iPhonu je poměrně zajímavá. BoomCanMS Portable navíc vyjde jen na 40 dolarů (cca 900 Kč). Na oko jistě poutavější je pak větší MagSafe reproduktor BoomBottle v ceně 130 dolarů (cca 2 900 Kč), na který svůj iPhone pěkně usadíte a máte tak plný přístup k jeho displeji. Dostupnost obou reproduktorů by měla být ještě letos. 

Ještě chytřejší zubní kartáček 

Oral-B představil svůj nejnovější chytrý zubní kartáček iO10 s iOSense, který staví na původním zubním kartáčku iO vydaném v roce 2020. Klíčovou novou funkcí je však „koučování vašeho orálního zdraví“, a to v reálném čase skrze nabíjecí základnu kartáčku. Ta vám tak umožňuje sledovat dobu čištění, ideální tlak i celkové pokrytí prováděného čištění, aniž byste museli brát svůj iPhone do druhé ruky. Vaše údaje se po čištění ale samozřejmě synchronizují s aplikací Oral-B, abyste získali lepší přehled o svých návycích. Přítomno je na 7 různých režimů čištění a vestavěný tlakový senzor signalizující ten ideální za pomoci barevných diod. Cena ani dostupnost oznámena nebyla.

360stupňový otočný dok pro iMac 

Výrobce příslušenství Hyper nám ukázal nový dok pro 24palcový iMac s otočným mechanismem o plných 360 stupňů, který usnadňuje manipulaci s obrazovkou např. směrem k zákazníkovi nebo spolupracovníkovi v kanceláři či úpravu záběru při videohovorech. Tato dokovací stanice, která je nominovaná na cenu CES 2022 Innovation Award, je také vybavena vestavěným SSD slotem (M.2 SATA/NVMe) s jednoduchým mechanismem push-to-release a podporou až 2TB úložiště, spolu s devíti možnostmi dalšího připojení, včetně jednoho portu HDMI, slotu pro karty microSD, jednoho portu USB-C, čtyř portů USB-A a napájení. Stříbrné a bílé provedení je již k dispozici k objednání na stránkách společnosti za cenu 199,99 dolarů (cca 4 400 Kč).

Venkovní kamera Eve s HomeKit Secure Video 

Eve Systems vyrábějící produkty chytré domácnosti ukázala světu Eve Outdoor Cam, což je kamera s reflektorem fungující s protokolem HomeKit Secure Video. Pokud si platíte iCloud+, nabídne vám 10denní šifrovaný záznam bez ohledu na to, zda si jej prohlížíte z kamery lokálně nebo vzdáleně pomocí domácího centra. Kamera má rozlišení 1080p, zorné pole 157 stupňů a nechybí ani odolnost proti vodě a prachu IP55. Přítomno je také infračervené noční vidění a kamera podporuje také obousměrnou komunikaci za pomoci vestavěného mikrofonu a reproduktoru. Dostupnost je plánována na 5. dubna, cena by měla být 250 dolarů (cca 5 500 Kč).

CES 2022
.