Zavřít reklamu

S příchodem nového roku se každoročně odehrává oblíbená technologická konference CES, která je mimochodem vůbec největší konferencí na území Spojených států amerických. Této události se účastní řada technologických firem, které zde prezentují své nejnovější výtvory, pokroky v technologiích a řadu dalších zajímavostí. V první řadě je ale nutné zmínit, že celá akce trvá až do 8. ledna 2023. Z toho jasně vyplývá, že odhalení mnoha zajímavých novinek se teprve dočkáme.

Některé společnosti se už ale přeci jen předvedly a ukázaly světu, co mohou nabídnout. Právě na ty se v tomto článku zaměříme a shrneme si nejzajímavější novinky, které s sebou přinesl první den. Už předběžně musíme uznat, že mnoho firem dokázalo velice příjemně překvapit.

Novinky od Nvidia

S dvojicí zajímavých novinek přišla populární firma Nvidia, která se zaměřuje zejména na vývoj grafických procesorů. Nvidia je momentálně lídrem na trhu grafických karet, kde si svou dominanci dokázala získat spolu s příchodem řady RTX, která znamenala obrovský posun vpřed.

Řada RTX 40 pro laptopy

Již delší dobu se objevovaly nejrůznější spekulace o brzkém příchodu grafických karet série Nvidia GeForce RTX 40 i pro laptopy. A právě nyní jsme se konečně dočkali. Firma Nvidia totiž při příležitosti technologické konference CES 2023 odhalila jejich příchod, přičemž kladla důraz na jejich vyšší výkon, efektivitu a obecně lepší jednotky poháněné architekturou Nvidia Ada Lovelace. Tyto mobilní grafické karty se již brzy objeví v laptopech Alienware, Acer, HP a Lenovo.

Nvidia GeForce RTX 40 Series pro laptopy

Gaming v autě

Nvidia zároveň oznámila partnerství se společnostmi BYD, Hyundai a Polestar. Dohromady se totiž postarají o integraci cloudové herní služby GeForce NOW do svých automobilů, díky čemuž gaming dorazí i do sedaček aut. Díky tomu si tak cestující budou moci na zadních sedačkách vychutnat plnohodnotné AAA tituly bez sebemenších zábran. Zároveň se jedná o poměrně zajímavý posun. Zatímco Google na vlastní službu cloudového hraní zanevřel, Nvidia jde naopak stále dál a dál.

Služba GeForce NOW v autě

Novinky od Intel

Se zajímavým posunem vpřed přišla i firma Intel, která se primárně zaměřuje na vývoj procesorů. Přestože nová, již 13. generace, byla oficiálně odhalena loni v září, tak nyní jsme se dočkali jejího rozšíření. Intel totiž oznámil příchod nových mobilních procesorů, které budou pohánět laptopy a chromebooky.

Novinky od Acer

Firma Acer oznámila příchod nových herních laptopů Acer Nitro a Acer Predator, které mají hráčům nabídnout co možná nejlepší herní zážitek. Tyto nové laptopy budou postaveny na těch nejlepších komponentech, díky čemuž si hravě poradí i s těmi nejnáročnějšími tituly. Acer dokonce odhalil použití mobilních grafických karet ze série Nvidia GeForce RTX 40. Kromě toho jsme se také dočkali příchodu zbrusu nového 45″ zahnutého herního monitoru s OLED panelem.

Acer

Novinky od Samsung

Technologický gigant Samsung se prozatím zaměřil na hráče. Při příležitosti úvodu konference CES 2023 totiž oznámil rozšíření rodiny Odyssey, do které zamíří 49″ herní monitor s dual UHD technologií a vylepšený monitor Odyssey Neo G9. Samsung nadále také odhalil 5K ViewFinity S9 monitor pro studia.

odyssey-oled-g9-g95sc-front

Samsung ale nezapomněl ani na své ostatní segmenty. Nadále totiž došlo k odhalení mnoha dalších zařízení, konkrétně tedy televizorů, z nichž si pozornost dokázaly upoutat QN900C 8K QLED TV, S95C 4K QLED a S95C 4K OLED. Nadále se také odhalily lifestylové produkty z řady Freestyle, The Premium a The Frame.

Novinky od LG

S novými televizory se pochlubila i firma LG, která letos rozhodně nezklamala, ba naopak. Předvedla se totiž s poměrně zásadním vylepšením oblíbených panelů C2, G2 a Z2. Všechny tyto televizory si zakládají na novém A9 AI procesoru Gen6 pro zajištění ještě vyšší výkonnosti, což uživatelé ocení nejen při sledování multimediálního obsahu, ale z velké části také při hraní videoher.

Novinky od Evie

Na závěr si pojďme posvítit na extrémně zajímavou novinku z dílny společnosti Evie. Ta se totiž ukázala se zbrusu novým chytrým prstenem pro ženy, který zastane roli pulzního oxymetru a poradí si s monitorováním zdraví, konkrétně tedy s monitorováním menstruačního cyklu, srdečního tepu a teploty pokožky. Aby toho nebylo málo, tak prsten zároveň sleduje celkovou náladu uživatele a její změny, což může ve finále přinést cenné informace.

Evie
.