iWant

Zahrajte si nejnovější herní pecky s nVidia GeForce Now

iWant

Na lednovém veletrhu CES, který se uskutečnil v první polovině měsíce v Las Vegas, představila společnost nVidia novou službu GeForce Now, která měla uživatelům umožnit hraní nejnovějších her za pomocí „herní“ cloudové infrastruktury a streamování obsahu do výchozího zařízení. V průběhu roku v nVidii na službě pracovali a jak se zdá, vše by mělo být téměř hotové, neboť se GeForce Now přesunula do fáze betatestu. Od pátku si tak mohou uživatelé Maců vyzkoušet, jaké to je hrát ty nejnovější a nejnáročnější pecky, které na macOS nejsou (a ve většině případů ani nebudou), nebo je nejsou schopni na svém stroji rozjet.

Fungování služby je poměrně jednoduché. Jakmile dojde k ostrému provozu, uživatel si bude předplácet herní čas dle zatím nespecifikovaného ceníku. Jakmile bude mít službu (a konkrétní hru) předplacenou, bude si ji moci zahrát. Přes dedikovaného klienta se bude hra streamovat do počítače uživatele, veškeré náročné výpočty, renderování grafiky apod. však bude probíhat v cloudu, resp. v datových centrech společnosti nVidia.

Jediné co ke spolehlivému provozu budete potřebovat, je kvalitní internetové připojení, které zvládne přenos videa a ovládání. Zahraniční servery již měly možnost službu testovat (viz video níže) a pokud má uživatel k dispozici dostatečné internetové připojení, vše je bez problému. Hrát je možné téměř vše, od těch graficky nejnáročnějších titulů, po populární multiplayerovky, které na macOS nejsou k dispozici.

V současné době je možné službu zkusit zdarma (hry se však musí platit zvlášť, zatím je možné se zapojit jen z USA/Kanady), tato zkušební perioda skončí na konci roku, kdy by se měl ukončit samotný betatest. Od nového roku GeForce Now najede na ostrý provoz. Cenová politika zatím nebyla zveřejněna, očekává se však, že bude existovat několik úrovní předplatného, podle typu zvolené hry a počtu hodin, které si bude chtít uživatel zakoupit. Myslíte si, že bude mít tato služba úspěch?

Zdroj: Appleinsider