Zavřít reklamu

Kufr máte sbalený. Čekáte na nástupišti mezinárodní linky, těšíte se, že za několik hodin budete obdivovat krásy Paříže. Ve chvíli, kdy autobus před vámi zastavuje, v hlavě zařinčí opožděný budík. Zapomněli jste se totiž pojistit…

Taková zkušenost může mít mnoho různých variací, dokonce ani nemusí jít o příklad zapomnětlivosti, někdy zkrátka chcete vyřizovat pojištění co nejpohodlněji. Já sám běhání po pobočkách úřadů, bank i pojišťoven považuji za nejrizikovější kategorii duševního sportu, proto jsem do mobilu aplikaci Top-Pojištění se zvědavostí (a nadějí) nainstaloval.

Titulní obrazovka mne moc nenadchla, jde však o váš vkus, mě zkrátka ani barevná kombinace, ani řešení tlačítek a ikon prostě nelahodí. U tohoto typu aplikace však dokáži upozadit touhu po odzbrojujícím designu a soustředím se na funkčnost. A v tom Top-Pojištění velmi mile překvapila.

I kdybych si kdovíjak liboval v komunikaci za přepážkami, aplikace umožňuje velmi rychle získat porovnání napříč nabídkou všech tuzemských velkých hráčů. Zadám-li si, že dnes vyrážím na týdenní služebku do Itálie, programu stačí pár vteřin na to, abyste měli přehledně srovnané možnosti, u koho se pojistit. Po klepnutí na konkrétní nabídku se objeví obrazovka s detaily. Je to mnohem účinnější než brouzdat po internetu, aplikace běží svižně a s grafikou jsou na tom všechny ty zbylé obrazovky již o poznání lépe.

Pravidelně jezdím kupříkladu na Slovensko, mám tam rodinu, ale také pracovní projekty (školení). Pokud hodlám myslet na strýčka Příhodu, spustím aplikaci a vyberu možnost Sjednat pojištění.

Velká přednost aplikace spočívá ve schopnosti i takové formulářové antitalenty, jako jsem já, vést za ruku k úspěšnému vyplnění žádosti o cestovné pojištění. Žádost má v aplikaci tři kroky (tři obrazovky, mezi kterými se přemisťujete tažením prstu) a pro pojištění nutná políčka i barevně odlišuje.

[youtube id=“UDqEx6dvZrM“ width=“600″ height=“350″]

Pojďme se na celý ten proces tedy podívat podrobněji:

  1. První obrazovka při sjednání pojištění obsahuje ty nejdůležitější vstupní data. Data odjezdu z domoviny a příjezdu zpět, cíl cesty a její typ. Já si kvůli školení vybral zemi Slovensko a ze tří kategorií cest tu s názvem pracovní cesta – nemanuální práce (můžete pak vybrat s manuální prací nebo turistiku).
  2. Prstem se přesunu do další obrazovky. Vyberu variantu, že jedu sám, a vypíši svůj věk. Cestující můžete jednoduše přidávat a také vybrat variantu, že všichni tvoříte jednu rodinu.
  3. Posunu se do poslední obrazovky. Zde lze vybírat z typů sportu (rekreační, zimní, rizikový – a také aktivovat, že sport je organizovaný), rozhodně jsem však musel zaškrtnout základní pojistitelná rizika – mezi povinná patří léčebné výlohy a asistenční služby, můžete ale přidat i úrazové pojištění, pojištění zavazadel a odpovědnosti. Aplikace nabízí také možnost připojistit storno cesty.
  4. Protože jsem vyplnil vše, co bylo třeba, aktivuje se mi v horním pravém rohu tlačítko Kalkulace. Data se uloží pro výpočet nabídek a jejich vzájemné porovnání.
  5. Pochopitelně vždy záleží na tom, co jste si navolili, někdy může být nabídek tolik, že musíte scrollovat, jindy – jak ukazuje obrázek – si vystačíte s jednou obrazovkou. Aplikace přehledně srovná nabídky od nejlevnější po nejnákladnější, s tím, že u jednotlivých řádků vidíte pochopitelně danou pojišťovnu, ale také i tzv. limity léčení, z čehož si už tak nějak můžete odvodit, do jaké míry je vlastně ta nabídka pro vás výhodná. A kdyby ani tohle jednoduché grafické zpracování nebylo úplně rozhodující, klepnutím na řádek se dostanete do detailu dané nabídky.
  6. Dobrá tedy. Rozhodl jsem se, že si vystačím s tou nejlevnější nabídkou, klepnu na ni a v horním pravém rohu zvolím Koupit.
  7. Přichází na řadu obrazovka, v níž naťukám své údaje pojistníka (to je slovo, co?). Ne vždy ale musí být ten, kdo zařizuje pojištění (pojistník) tou pojištěnou osobou, takže na spodu obrazovku najdete i variantu, že ono rovnítko zrušíte, což znamená, že následující obrazovka, kde jsou údaje o pojištěncích, budete vyplňovat na jméno toho, kdo má vycestovat. Protože já si pojištění vybavuji a také pocestuji (a sám), automaticky se mi všechny dané údaje překlopí i do této druhé obrazovky. Pak tedy stačí jen klepnout na tlačítko Dále.
  8. Před vámi se pro kontrolu objeví veškeré nashromážděné informace (vámi vyplněné i ty, které se vztahují k pojistce). A protože vše je v pořádku, klepnu na spodní tlačítko Objednat. Objeví se dvě varianty – buďto budu chtít objednat a rovnou z aplikace zaplatit, nebo pouze objednám – s tím, že se o zaplacení postarám až dodatečně, třeba přes internet, nikoliv rovnou z aplikace. Mně je sympatičtější ta rychlejší varianta – zaplatit rovnou.
  9. Na zadaný e-mail vám dorazí potvrzení o objednávce (popř. rovnou pak i o zaplacení). Jen pozor, mně se mail dostal do SPAMu, takže zbytečně dlouho nečekejte a rovnou se mrkněte i do této složky, Top Pojištění totiž potvrzení odešle vmžiku.
  10. Jak na e-mail, tak do aplikace vám po úspěšném zaplacení přistane kompletní smlouva o cestovném pojištění. Do e-mailu přijde také heslo, skrze které se pak můžete na webu Top Pojištění, nebo v aplikaci, přihlásit, a budete mít všechny dosavadní smlouvy hezky po ruce.

Možná, že se někomu bude zdát návod rozdělený do deseti bodů příliš dlouhý, celý proces zadávání je ale velmi rychlý (pokud ovšem nelovíte z hlavy, kde vlastně bydlíte…). Jestliže jsem vyčítal první obrazovce nehezkost, neplatí to o zbytku. Grafické rozhraní je pak mnohem střízlivější a jednotlivé řádky srozumitelně seskládané.

Na aplikaci oceňuji i přidané hodnoty/vlastnosti, jako vytváření šablon, z nichž pak lze překlápět nastavení do nově vytvářených cestovních pojištění. A líbí se mi taky „kolonka“ Hodí se. Informuje vás o počasí, měnových kurzech, nebo také nabízí, abyste si zjistili buď podle své vlastní polohy, nebo zadání, aktuální počasí a jeho předpověď na další tři dny, vypočítali převody měn nebo – což je skvělé – se rychle dovolali na místní policii, hasiče či záchrannou službu.

Proto, ať už odkládáte věci na poslední chvíli, nebo zkrátka máte rádi vyřízení takových záležitostí přes mobil či svůj tablet, stojí za to si (bezplatnou) aplikaci Top-Pojištění nainstalovat. Nevíte, kdy se vám bude hodit…

Oficiální web: www.top-pojisteni.cz

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/top-pojisteni/id620339730?mt=8″]

Témata:
.