Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že byl vydán jailbreak limera1n od Geohota pro většinu iOS zařízení podporující iOS 4-4.1. V článku bylo mimo jiné uvedeno, že vydání svého jailbreaku plánoval i Chronic Dev Team. Ten v těchto dnech vydal greenpois0n.

Greenpois0n se v podstatě vůbec neliší od Geohotova jailbreaku. Využívá totiž stejný exploit. Původně ještě než Geohot vydal limera1n, Chronic Dev Team plánoval vydání svého jailbreaku, který by byl postaven na shatter exploitu. Nebo-li by využíval bezpečnostní díru u použitých A4 procesorů, které nalezneme u nejnovějšího modelu iPhonu.

Geohot ale neohlášeně vydal limera1n, bylo by tedy zbytečné vydat jailbreak s shatter exploitem, protože by Apple mohl v příští verzi iOS zalepit dvě bezpečnostní díry. Proto se Chronic Dev Team rozhodl využít stejný exploit jako ten, co použil Geohot. Je tedy jen na uživateli, který z dvou vybraných jailbreaků použije.

Greenpois0n podporuje tato zařízení:

  • iPhone 3GS,
  • iPhone 4,
  • iPod touch 3. generace,
  • iPod touch 4. generace,
  • iPad.

Greenpois0n mohou provést uživatelé na počítači s operačním systémem windows a linux. Takže ani Chronic Dev Team zatím nevydal verzi pro Mac, ale také slibuje, že se bychom se jí měli brzy dočkat. Jak jailbreak provést? To si opět ukážeme v následujícím návodu. Postup je opět velmi jednoduchý.

Budeme potřebovat:

  • Počítač s windows, linuxem,
  • iOS zařízení,
  • iTunes.

1. stáhnutí jailbreaku

Spusťte webový prohlížeč a zadejte adresu: www.greenpois0n.com. Dle vašeho operačního systému si vyberte verzi, kterou si stáhnete po kliknutí na tlačítko „windows“ či „linux“. Soubor stáhnětě na plochu.

2. spuštění souboru

Spusťte stažený soubor, který jste si uložili na plochu počítače.

3. připojení iOS zařízení

Připojte vaše iOS zařízení k počítači a následně ho vypněte.

4. tlačítko „prepare to jailbreak (DFU)

Nyní se připravte na provedení DFU módu, poté klikněte na tlačítko „prepare to jailbreak (DFU)

5. DFU mód

Pomocí instrukcí zobrazených v aplikaci greenpois0n se dostanete do DFU módu.


6. start jailbreaku

Poté co se dostanete do DFU módu, klikněte na tlačítko „ready to jailbreak“. Následně začně proces, který bude pár minut trvat.

7 jailbreak hotov

Po chvíli bude jailbreak proveden a vy klikněte na tlačítko „quit“.

8. restart zařízení a instalace Cydie

Vaše zařízení bude restartováno. Po opětovném naběhnutí budete mít na ploše novou ikonu „loader“. Spusťte jí. Na naběhnuté obrazovce si, pokud chcete, vyberte instalaci Cydie. Po úspěšném nainstalování Cydie budete dotázáni, zda chcete loader odstranit. Poté klikněte na home button (tlačítko plochy) a vaše zařízení bude restartováno.

9. hotovo

Vše je hotovo. Můžete začít používat jailbreak.

Doufám, že vám návod bude užitečný.

Zdroj návodových obrázků: iclarified.com
.