Zavřít reklamu

K Apple Watch neodmyslitelně patří nejrůznější řemínky. Na těch si Apple nechává skutečně záležet, a proto poměrně často vydává nové a nové série. Dnes už jsou k dostání nejen klasické provlékací řemínky, ale také navlékací, pletené, sportovní, kožené a nechybí ani milánské tahy z nerezové ocele. Napadlo vás ale někdy, proč v dnešní době ještě nemáme takzvané chytré náramky, které by dokázaly rozšířit funkcionalitu samotných hodinek?

Pokud se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, pak si možná pamatujete na loňský červnový článek o tom, že Apple Watch Series 3 měly být vybaveny speciálním konektorem pro připojení chytrých řemínků a dalšího příslušenství. Apple si tak v této oblasti delší dobu pohrává, čemuž ostatně nasvědčují i nejrůznější registrované patenty. V tomto segmentu navíc existuje hned několik spekulací. Podle dřívějších úniků měl speciální konektor pro řemínky posloužit pro případnou biometrickou autentizaci, automatické utahování nebo nabízet třeba LED indikátor. Dokonce se ale objevily i zmínky o modulárním přístupu.

Geniální řešení problému s výdrží baterie

Než se podíváme na zmiňovaný modulární přístup v oblasti chytrých řemínků, pojďme si připomenout jeden z největších problémů Apple Watch. Tyto jablečné chytré hodinky se pyšní řadou úžasných funkcí, kvalitním displejem a skvělou provázaností s iPhonem, což jim nikdo nemůže upřít. Ostatně proto jsou také považovány za nejlepší ve své kategorii. V jednom bodě ale značně zaostávají, kvůli čemuž Apple čelí nemalé, avšak oprávněné kritice. Apple Watch totiž nabízejí relativně nízkou výdrž baterie. Podle oficiálních specifikací hodinky nabízejí pouze až 18hodinovou výdrž, přičemž ta se může podstatně snížit například při využití monitorování aktivit, aktivním LTE (u modelů Cellular), telefonování, přehrávání hudby a podobně.

Přesně tento problém by mohl vyřešit doplněk v podobě chytrého řemínku. Ty by totiž umožňovaly k Apple Watch připojit dodatečný hardware nejrůznějšího zaměření, což by s sebou přineslo řadu dalších výhod. V takovém případě by řemínek mohl fungovat například jako powerbanka a znatelně tak prodloužit výdrž zařízení, případně by je šlo využít pro dočasné přidání dalších senzorů, reproduktorů a dalších. Zde by už jen záleželo na možnostech výrobce.

Apple Watch: Porovnání displejů

Budoucnost chytrých řemínků

O příchodu chytrých řemínků bohužel neexistují žádné oficiální informace, kvůli čemuž jsme odkázáni jen na nejrůznější úniky a spekulace. Nutno také zmínit, že podobného příslušenství  se s vysokou pravděpodobností jen tak brzy nedočkáme. O něčem podobném se totiž v poslední době prakticky vůbec nemluví. Snad poslední relevantní zmínka přišla vloni v červnu, kdy se internetem proletěla fotografie zmiňovaného prototypu Apple Watch Series 3 se speciálním konektorem. Jedno je ale jisté – chytré řemínky by mohly nastavit vcelku zajímavý trend.

.