Zavřít reklamu

Jablíčkáři si v posledních letech stěžují, že Apple Watch nepřináší žádné inovace, které by je donutily přejít na aktuální model. To by teoreticky nemuselo nutně platit, pokud by gigant z Cupertina vsadil na jednu vlastnost, jíž se už dokonce věnoval v minulosti. Vývojář a sběratel Giulio Zompetti na svém Twitteru totiž sdílel fotografii prototypu Apple Watch Series 3, na které lze vidět hodinky s dvěma neobvyklými porty obklopujícími skrytý port pro diagnostiku.

Dřívější koncept Apple Watch:

Ty by mohly fungovat jako Smart Connector z iPadu, díky čemuž by sloužily pro připojení chytrých řemínků. Apple si s touto myšlenkou musel hrát delší dobu, čemuž navíc nasvědčuje řada nejrůznějších patentů, které se věnují právě zmiňovaným chytrým řemínkům. Některé z nich hovoří o biometrické autentizaci, automatickém utahování či LED indikátoru, zatímco ostatní popisují modulární přístup k Apple Watch. V takovém případě by stačilo připojit chytrý řemínek, který by mohl fungovat třeba jako přídavná baterie, displej, fotoaparát, tlakoměr a další.

Apple Watch Series 3 prototyp
Prototyp Apple Watch Series 3

Vraťme se ale ještě ke skrytému diagnostickému portu. U toho se již dříve spekulovalo nad tím, zdali by skrze něj nebylo možné připojit chytré řemínky. Jelikož si konektor zakládá na Lightningu, tak by teoreticky mohl podporovat dodatečné příslušenství. Někteří výrobci dokonce byli schopni vytvořit řemínek s externí baterií, která neustále dobíjela Apple Watch a prodloužila tak jejich výdrž. Tento kousek se pak připojoval prostřednictvím diagnostického portu. Bohužel Apple v tomto případě zakročil a kvůli softwarovým změnám se produkt ani nedostal na trh, jelikož by se nedal využít.

Reserve Strap
Reserve Strap, který měl Apple Watch nabíjet přes diagnostický port
.