Zavřít reklamu

Vibrace jsou všeobecně na všech smartphonech velmi důležité. Ne každý uživatel totiž nutně potřebuje být na každý hovor či jakoukoliv notifikaci upozorňován právě zvukem. Vibrace sama o sobě je o dost diskrétnější a co si budeme, ne každý v okolí potřebuje pokaždé nutně vědět, že vám někdo volá, anebo že vám přišla zpráva. Někdy se ale můžete ocitnout v situaci, kdy zjistíte, že vám vibrace jednoduše nefungují. Existuje hned několik různých důvodů, proč tomu tak je. Ve většině případech je řešení jednoduché, v ojedinělých případech však může být problém vážnější. Pojďme se společně podívat, co dělat, když na iPhonu vibrace nefungují.

Vibrace v tichém režimu

Pokud vlastníte iPhone, tak už jste určitě alespoň jednou použili přepínač tichého a hlasitého režimu, který se nachází boku zařízení. V rámci iOS si můžete nastavit, zdali mají být v tomto tichém režimu vibrace aktivní, či nikoliv. V případě, že tedy tuto funkci máte deaktivovanou a zároveň máte aktivní tichý režim, tak vibrace jednoduše fungovat nebudou. V případě, že chcete tuto předvolbu změnit, tak je postup jednoduchý:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak v menu, které se zobrazí, vyberte možnost Zvuky a haptika.
 • Zde už jednoduše stačí v horní části obrazovky aktivovat možnost Vibrace v tichém režimu.
 • Pokud vám nefungují vibrace u zvonění, tak aktivujte také Vibrace při zazvonění.

Nastavené Žádné vibrace

V rámci operačního systému macOS neexistuje možnost, pomocí které byste mohli přepínačem vibrace jednoduše kompletně deaktivovat. Namísto toho musíte v nastavení zvolit jakožto aktivní vibraci tu s názvem Žádná. Pokud vám tedy vibrace nefungují, tak je dosti možné, že tuto Žádnou vibraci máte nastavenou. Právě tohle bývá nejčastější příčina, při které vibrace jednoduše nefungují. Pokud chcete nastavení vibrace z Žádná změnit, postupujte následovně:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak v menu, které se zobrazí, vyberte možnost Zvuky a haptika.
 • Nyní sjeďte o něco níže ke kategorii Zvuky a vibrace.
 • Zde si vyberte možnost, při které se vibrace neozývají, a rozklikněte ji.
 • Poté je nutné nahoře rozklepnout možnost Vibrace.
 • Nakonec se přesvědčte, že úplně dole nemáte zaškrtnutou vibraci Žádná, ale jakoukoliv jinou.
 • Tuto předvolbu zkontrolujte u všech možností, při kterých se vibrace neozývají.

Reset nastavení

Pokud vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl, tak je dosti možné, že se váš iPhone nějakým způsobem „zbláznil“, a že není schopen upravit nastavení vibrací tak, aby mohly fungovat. V tomto případě můžete provést kompletní reset celkového nastavení zařízení. Nutno však podotknout, že v tomto případě přijdete o veškeré preference, které máte nastavené v rámci aplikace Nastavení. Můžete však ale tímto postupem problém vyřešit. Co se týče osobních dat (fotky, videa, připomínky, atd.), tak o ta nepřijdete. Pro reset všech nastavení postupujte takto:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak v menu, které se zobrazí, vyberte možnost Obecné.
 • Zde je poté nutně, abyste sjeli úplně dolů, kde klepněte na možnost Resetovat.
 • V menu resetování poté klepněte na možnost Obnovit všechna nastavení.
 • Proklikejte se všemi dialogovými okny a reset nastavení proveďte.

Závěr

V případě, že vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl, tak existuje ještě jedna možnost, avšak více radikální. Můžete vyzkoušet uvést váš iPhone do továrního nastavení, samozřejmě s předem vytvořenou zálohou. Pokud nebudou ani v továrním nastavení vibrace fungovat, tak je s největší pravděpodobnostní problém na stránce hardwaru. Všechny iPhony 6 a novější disponují tzv. Taptic Enginem, který se stará o veškerou haptiku a vibrace. I když se to nestává často, tak se může Taptic Engine poškodit, čímž vaše zařízení kompletně přijde o veškeré vibrace. V tomto případě je nutné Taptic Engine vyměnit. iPhony 5s a starší poté disponují klasickým vibračním motorkem, který vychází na pár desítek korun.

.