Zavřít reklamu

Je to již několik let nazpět, co jsme se v rámci operačního systému iOS dočkali integrace tzv. Live Photos. Pokud nevíte, co termín Live Photos znamená, tak se jedná o pohyblivé fotografie se zvukem, které můžete v galerii přehrát podržením prstu na samotné fotografii. Pokud máte Live Photos aktivní, tak při stisknutí spouště dojde k zaznamenání několika sekund před a po stisknutí, společně se zvukem. Taková Live Photo má poté o dost větší vzpomínkovou hodnotu než klasická fotka, jelikož vás o dost více zvládne vtáhnout do toho, co se v momentě vyfocení dělo.

Za mně osobně jsou Live Photos jedním slovem úžasné, a to i přesto, že zabírají o mnoho více místa v úložišti vašeho zařízení. Co mi ale lehce chybí je pořádná možnost pro upravení či konverzi Live Photos v iOS. V rámci aplikace Fotky si samozřejmě můžete nastavit úvodní fotografii Live Photo, anebo můžete využít nějaký filtr, každopádně tím to tak nějak končí. Samotné Live Photos můžete jednoduše sdílet pouze s uživateli, kteří mají taktéž iPhone či iPad. Pokud Live Photo pošlete na zařízení s operačním systémem Android, tak se bohužel pošle pouze úvodní fotografie. V tomto případě by se mohla hodit možnost pro konverzi Live Photo do formátu GIF, tedy do animovaného obrázku. Pro tento úkon, a všeobecně pro kompletní správu a konverzi Live Photos, vám mohu doporučit aplikaci Live Studio, kterou osobně využívám již po dobu několika let.

live studio
Zdroj: App Store

Aplikace Live Studio je k dispozici za 49 korun a její rozhraní je velmi jednoduché. Jakmile Live Studio spustíte, tak se ocitnete na domovské obrazovce, kde jsou k dispozici tři možnosti – Create new Live Photo, Convert existing Live Photo a Video to GIF. V rámci první možnosti můžete jednoduše provést vytvoření Live Photo, například z videa, formátu GIF, anebo ze sekvence fotografií. V druhé kategorii poté můžete provést konverzi již existující Live Photo, a to na video či do formátu GIF. Poslední možnost už poté nemá s Live Photos nic společného – slouží pouze pro převod videa do formátu GIF.

Pokud byste chtěli na základě výše uvedené situace převést Live Photo na GIF, tak stačí rozkliknout možnost Convert existing Live Photo, a poté vybrat možnost Live Photo to GIF. Pak stačí najít požadované Live Photo, klepnout na něj, a poté nechat aplikaci pracovat. Live Studio poté provede konverzi a ihned zobrazí výsledek. Nakonec si můžete změnit například počet snímků za sekundu, počet cyklů či rozlišení. Pro uložení GIFu stačí klepnout na tlačítko Export. Stejným způsobem poté můžete v aplikaci pracovat i s ostatními zmíněnými funkcemi. Jak už jsem zmínil výše, Live Studio je velmi jednoduché na používání a nástroje, které nabízí, jsou rozhodně velmi užitečné. V mém případě se jedná o must-have aplikaci, která by neměla chybět v žádném iPhonu. Investice 49 korun se rozhodně vyplatí.

.