Zavřít reklamu

Apple Watch kromě sledování zdraví a aktivity dokáží také zobrazovat notifikace z iPhonu. Díky tomu máte vždy stoprocentní přehled o tom, jaké upozornění vám na jablečný telefon přišlo a navíc k tomu na něj můžete ihned ze zápěstí reagovat, tedy ve většině případech. Co se způsobu upozornění týče, tak buď si můžete aktivovat klasický režim, kdy kromě vibrací uslyšíte také zvuky upozornění, pokud ale chcete být o něco diskrétnější, tak si můžete aktivovat v ovládacím centru tichý režim, který zvuky vypne a o veškerých upozorněních tak budete vědět pouze díky haptické odezvě.

Jak na Apple Watch aktivovat výraznější vibrace

Haptická odezva se oproti klasickým vibracím z konkurenčních zařízení liší – je o něco příjemnější, jelikož ji vytváří Taptic Engine, což je speciální součást většiny novějších Apple zařízení. Pravdou ale je, že v určitých situacích nemusí být síla haptické odezvy dostatečná, a to třeba při práci či nějaké jiné aktivitě, kdy ji nemusíte zaznamenat. Dobrou zprávou ale je, že i na tohle v Applu mysleli a do Apple Watch přidali možnost, díky které je možné haptickou odezvu zvýraznit. Pro aktivaci této funkce postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde najděte a otevřete kolonku Zvuky a haptika.
  • Zde se přesuňte o něco dolů a věnujte pozornost kategorii Haptika.
  • Nakonec už jen stačí v této kategorii zaškrtnout možnost Výrazná.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat výraznou haptickou odezvu. Pokud tedy máte problém s tím, že často nezaznamenáte nějaké oznámení, jelikož klasicky haptickou odezvu z nějakého důvodu necítíte, tak nyní již víte, jak si můžete pomoci. Samozřejmě, abyste haptickou odezvu vůbec cítili, tak je nutné, aby ve výše zmíněné sekci byla aktivní funkce Haptická odezva.

.