Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte moderní chytrý telefon, například iPhone, tak už jste dost možná zjistili, že pokud s někým voláte a v tu dobu vám začne volat někdo jiný, tak se na obrazovce objeví možnost pro přijetí, podržení či odmítnutí druhého příchozího hovoru. Zařízení vás na další příchozí hovor upozorní také zvukem, abyste nemuseli zařízení vůbec dávat pryč od ucha. Tato funkce se jednoduše nazývá Čekání hovoru, mnoho z vás však dost možná název této funkce slyší poprvé.

Občas se ale může stát, že funkce Čekání hovoru nefunguje tak, jak má. Nejčastěji se nefunkčnost projevuje tak, že pokud vám někdo při probíhajícím hovoru zavolá, tak se první hovor automaticky ukončí a druhý příchozí hovor se automaticky přijme – což není v mnoha situacích vůbec ideální. Nikdo z nás asi nechce být uprostřed hovoru přepojen na úplně jiný hovor, většinou je nutné dořešit hovor první a až poté ten druhý. Pojďme se společně v tomto článku podívat na několik možností, pomocí kterých můžete funkci Čekání hovoru zprovoznit.

Aktivace v iOS

V případě, že jste se ocitli v situaci, kdy vám funkce Čekání hovoru nefunguje, tak je prvně nutné se přesvědčit o tom, zdali máte funkci aktivovanou přímo na vašem iPhonu v iOS. Postupujte následovně:

 • Na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
 • Zde poté sjeďte níže a rozklikněte kolonku s názvem Telefon.
 • V této sekci opět sjeďte o něco níže a rozklikněte řádek Čekání hovoru.
 • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače funkci Čekání hovoru aktivovali.
 • Nakonec zkuste Čekání hovoru vyzkoušet v praxi.

Pokud tento postup nefunguje, anebo už jste Čekání hovoru měli aktivní, tak pokračujte čtením dalšího odstavce.

Aktivace pomocí kódu

Pokud vám výše uvedený postup nefunguje, tak s největší pravděpodobností máte Čekání hovoru deaktivované na úrovni operátora. V tomto případě můžete vašemu operátorovi zkusit zavolat a aktivaci funkce si vyžádat. Na druhou stranu to ale pomocí speciálních kódů můžete zvládnout sami. Postupujte následovně:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Telefon.
 • Ve spodním menu se přesuňte do sekce Číselník.
 • Zde poté vyťukejte *43#, a poté pomocí ikony telefonu na číslo zavolejte.
 • Zobrazí se obrazovka, která vás informuje o aktivaci Čekání hovoru.

Stav, tedy jestli máte Čekání hovoru aktivní či neaktivní, zjistíte tak, že pomocí výše uvedeného postupu vytočíte telefonní číslo *#43#. Pokud chcete funkci Čekání hovoru z nějakého důvodu deaktivovat, stačí vytočit číslo #43#. Po úspěšné aktivaci zkuste opět Čekání hovoru v praxi. Pokud jste i v tomto případě byli neúspěšní, tak pokračujte opět čtením dalšího odstavce.

Aktivace na zařízení Android

Pokud se vám ani pomocí jednoho z výše uvedených postupů nepodařilo Čekání hovoru aktivovat, tak rozhodně nejste sami. V některých případech se totiž pomocí speciálního kódu nepodaří iPhonu Čekání hovoru aktivovat, a to ani v případě, že se zobrazí info o tom, že je funkce aktivní. V tomto případě tedy pomocí nástroje vytáhněte SIM kartu z vašeho iPhonu, a poté ji vložte do jakéhokoliv chytrého zařízení s operačním systémem Android. Zařízení poté restartujte, zadejte PIN a proveďte na něm stejný postup, jako je uvedený výše, tedy:

 • Otevřete číselník do kterého vepište telefonní číslo *43# a zavolejte na něj.
 • Tímto dojde k aktivaci funkce Čekání hovoru.
 • Stav si můžete opět zobrazit vytočením telefonního čísla *#43# – mělo by se zobrazit, že je Čekání hovoru aktivní.
 • Poté SIM kartu z Android zařízení vyjměte a vložte ji zpět do vašeho iPhonu.
 • Nyní už by měla funkce Čekání hovorů fungovat.

Závěr

V případě, že se vám nepodařilo Čekání hovorů aktivovat ani jedním z výše uvedených způsobů, tak ještě můžete vyzkoušet několik možností. Prvně zkuste zavolat operátorovi anebo navštívit kamennou pobočku, kde si můžete nechat Čekání hovorů nastavit. Pokud se nastavení ani v tomto případě nepodaří, tak si vyžádejte novou SIM kartu. Pokud ani v tomto případě nedojde k aktivaci, tak je nejspíše problém ve vašem zařízení a může být nutné převést zařízení do továrního nastavení čistou instalací iOS.

.