Zavřít reklamu

Když v iPhonu odstraníte fotografii, pravděpodobně ji už nechcete vidět ani použít. V případě, že ano, nebo pokud jste ji odstranili omylem, můžete snímek vždy obnovit z Koše do 30 dnů. Co se mazání fotek týče, pracuje operační systém iOS – respektive nativní aplikace Fotky – v naprosté většině případů zcela bezchybně.

Nic ale není stoprocentně bez chyby. Chybička se tu a tam vloudí i do této oblasti, a tak se může stát, že se vám smazaná fotografie i nadále objevuje například v návrzích tapet pro váš iPhone. Naštěstí se nejedná o neřešitelný problém, a my vám v našem dnešním návodu prozradíme, jak tuto situaci efektivně vyřešit.

Pokud jste odstranili fotografii, protože ji již nechcete používat, téměř jistě nechcete, aby se zobrazovala jako navrhovaná tapeta. To platí zejména v případě, že vám obrázek připomíná něco, na co byste raději zapomněli. Je nepravděpodobné, že by se odstraněné fotografie zobrazovaly jako navrhované tapety, ale může se to stát. V tomto článku se dozvíte, proč se tyto problémy mohou objevit, a zároveň vám nabídneme možná řešení.

Proč se smazaná fotografie zobrazuje v návrzích na tapetu?

Odstraněné fotografie se mohou zobrazovat jako navrhované tapety z několika důvodů. Pokud jste obrázek ze zařízení teprve odstranili, může zařízení potřebovat ještě nějaký čas, než vám obrázek přestane zobrazovat.

Dalším možným důvodem, proč se vaše odstraněné fotografie zobrazují jako navrhovaná tapeta, je, že máte v zařízení jejich duplicitní verzi – k tomu může dojít například tehdy, kdy jste omylem stáhli jednu fotografii z internetu dvakrát, nebo jste nechtěně pořídili dva stejně screenshoty.

Možné opravy tohoto problému

Je nepříjemné, když iPhone zobrazuje fotografie, které jste odstranili, ale tento problém můžete vyřešit. Níže najdete výběr kroků, které můžete vyzkoušet.

Počkat. Pokud vám iPhone zobrazuje smazané fotografie jako navrhované tapety, možná nebudete muset dělat příliš mnoho. V některých případech stačí jen chvíli počkat. Pokud jste tak ještě neučinili, měli byste také zavřít všechny aplikace.

Vypnutí a opětovné zapnutí iPhonu. Vypnutí a opětovné zapnutí je při řešení technických problémů, zejména s našimi chytrými telefony. Ale buďme upřímní – v mnoha případech to funguje. A pokud vám iPhone zobrazuje navrhované tapety s odstraněnými fotografiemi, můžete zkusit udělat toto.

Kontrola duplicitních položek. V mnoha případech nemusí být důvod, proč vám iPhone navrhuje smazanou fotografii jako tapetu, nepochopitelnou záhadou. Ve fotogalerii vašeho iPhonu se jednoduše mohou vyskytovat duplikáty, a možná jste také pořídili dvě podobně vypadající fotografie. Pokud se u vás tento problém stále vyskytuje, vyplatí se zkontrolovat, zda nemáte duplicitní nebo podobné snímky. Stačí jednoduše spustit nativní Fotky a v Albech přejít do alba a názvem Duplikáty. Zde můžete jednoduše promazat duplicitní fotografie.

Důkladné smazání. Posledním krokem, který můžete v tomto směru vyzkoušet, je důkladné smazání inkriminovaného snímku. Spusťte nativní Fotky, klepněte na Alba a přejděte do alba Nedávno smazané. Zde klepněte na příslušnou fotografii a nakonec klepněte na Smazat v levém dolním rohu.

Pokud se smazané fotografie zobrazují jako navrhované tapety, může to být trochu nepříjemné. Tento problém však obvykle není důvodem k obavám. V mnoha případech je to pravděpodobně proto, že máte buď duplicitní fotografie, nebo proto, že jste fotografie neodstranili natrvalo. Tipy, které jsme uvedli v tomto článku, by váš problém měly spolehlivě vyřešit.

.