Zavřít reklamu

Konec roku se nám pomalu ale jistě blíží. Co nás ještě v podání Applu do Nového roku čeká? Příliš toho samozřejmě není, i když ne nadarmo se říká, že naděje umírá poslední. 

Apple Black Friday 

Jako první, na co je se těšit, je samozřejmě Black Friday. I když jej různé e-shopy jedou víceméně po celý rok, ten pravý Černý pátek připadá tento rok až na pátek 25. listopadu. Ten v podání Applu pak bude trvat až do pondělí 28. listopadu. Pokud je totiž první pátek po svátku Díkůvzdání černý, první pondělí po něm je pak označované jako Cyber Monday.

BF

Apple nemá slevy, ale za nákup můžete dostat alespoň dárkové karty na další nákup. Za iPhony, Apple Watch, iPady, sluchátka Beats a doplňky vám společnost dá 1 200 Kč, za AirPody 1 800 Kč a Macy až 6 000 Kč na další nákup. Žádný zázrak to sice není, ale u Applu jsme na toto zvyklí již po léta, takže se ani letos žádné překvapení nekoná.

Operační systémy 

Pokud bude Apple rozdávat dárkové karty jen za nákup jeho produktů, je zde přece pořád něco, co do konce roku dostaneme všichni a to zdarma. Tedy všichni, kdo vlastníme dané podporované zařízení. Řeč je samozřejmě o aktualizacích operačních systémů. Protože už na konci října uvolnil Apple první betu iOS 16.2, tak bychom se ostré verze tohoto systému měli dočkat ještě někdy v půlce prosince.

Zkrátka nepřijdou ani majitelé iPadů nebo počítačů Mac, protože ve stejném termínu by měly být k dispozici i aktualizace iPadOS 16.2 a macOS 13.1 (a také tvOS 16.2). Na další větší desetinové aktualizace bychom poté měli čekat do března příštího roku. Nová aktualizace přinese našim iPhonům častější aktualizace živých aktivit, novou architekturu aplikace Domácnost, nebo widgety Spánku a Léků na zamčenou obrazovku. Dočkat bychom se měli i ohlášené aplikace Freeform, iPady také získají podporu Stage Manageru pro externí displeje.

Hardware 

Víme, že Apple umí někdy překvapit, je ale velice nepravděpodobné, že tak udělá zrovna letos. 4. prosince roku 2017 třeba spustil prodej Macu Pro, jenže tak nějak jsme to mohli tušit z toho, že jej představil už v květnu. Další jeho generaci představil v červnu roku 2019 a prodej zahájil 10. prosince stejného roku. Letos se nic takového nestalo, respektive jsme se nějakého představení s odkladem data uvedení na trh nedočkali.

Jediné, co by bylo teoreticky ve hře, by byly AirPody Max 2. generace. Tu první a stále aktuální uvedl Apple na scénu bez jakékoli Keynote formou tiskové zprávy 15. prosince, takže zde by čas ještě měl. Jenže protože tak udělal roku 2020 a v případě řady AirPods si drží tříleté aktualizace, je pravděpodobnější, že bychom se dočkali až příští vánoční sezonu než tu letošní. Počítače jsou odsunuty až na jaro příštího roku, a z toho důvodu je to vlastně od Applu v roce 2022 vše.  

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.