Zavřít reklamu

Apple pořádá svou vývojářskou konferenci obvykle na začátku června. WWDC je největším setkáním vývojářů pro produkty společnosti Apple, která je primárně zaměřena na operační systémy. Poslední rok ale ukázal mnohem víc, než jen je. Takže co čekat od WWDC23? 

Operační systémy 

100% jistotou je, že nám zde Apple ukáže to, co všichni také očekávají – iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 9. Samozřejmě dojde i na nový software pro Apple TV a třeba HomePody, i když o nich na úvodní Keynote možná neuslyšíme, protože se nedá předpokládat, že zrovna tyto systémy přinesou nějaké převratné novinky, aby se o nich muselo hovořit. Dlouho spekulovanou otázkou je pak sytém homeOS, který jsme tedy očekávali již loni a nedočkali se.

Nové MacBooky 

Minulý rok Apple na WWDC22 k překvapení všech představil po řádce dlouhých let i nový hardware. Jednalo se především o M2 MacBook Air, jeden z nejlepších MacBooků společnosti v poslední době. Spolu s ním jsme se ale dočkali i 13“ MacBooku Pro, který si však ještě zachoval starý design, a právě oproti Airu nečerpal ze 14 a 16“ MacBooků Pro představených na podzim 2021. Letos bychom se zde mohli dočkat zejména velice očekávaného 15“ MacBooku Air, který by mohl ideálně dotvořit portfolio přenosných počítačů společnosti.

Nové stolní počítače 

Je to spíše nepravděpodobné, ale Mac Pro je se svým představením na WWDC23 pořád ve hře. Je to jediný počítač Applu, který je ještě osazen procesory Intel a ne čipy Apple Silicon. Na jeho nástupce už se čeká opravdu dlouho, protože společnost počítač naposledy aktualizovala v roce 2019. Malá šance by zde pak byla i pro Mac Studio, který si odbyl svou premiéru loni v březnu. Právě u stolních počítačů by bylo záhodno ukázat světu i čip M2 Ultra.

Apple Reality Pro a realityOS 

Jako Apple Reality Pro se označuje dlouho zvěstovaný VR headset společnosti, jehož představení (ne tak prodej) je údajně skutečně na spadnutí. Je tak klidně možné, že se jej dokonce dočkáme ještě před WWDC a na této události bude jen více hovořeno o jeho systému. Náhlavní souprava Applu údajně nabídne zážitky se smíšenou realitou, 4K video, lehký design s prémiovými materiály a také nejmodernější technologie.

Kdy se těšit? 

WWDC22 bylo oznámeno 5. dubna, WWDC21 30. března, a ještě rok předtím k tomu došlo už 13. března. S ohledem na to můžeme každým dnem očekávat vydání oficiální tiskové zprávy s podrobnostmi. Letošní Worldwide Developer Conference by měla být fyzická, vývojáři by tedy měly být přímo v místě konání v kalifornském Apple Parku. Samozřejmě vše zahájí úvodní Keynote, která nám všechny zmíněné novinky představí formou prezentací od zástupců společnosti. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.