Zavřít reklamu

Zablokovat si libovolné telefonní číslo je na iPhonu snadné. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co přesně se v takovou chvíli děje na té druhé, zablokované straně? Číslu, které na svém iPhonu zablokujete, tímto krokem zabráníte v jakékoliv formě kontaktu – ve volání, psaní zpráv i volání přes FaceTime. Majitel zablokovaného čísla vás nicméně může kontaktovat i prostřednictvím aplikací třetích stran, jako je třeba WhatsApp.

iphone apps FB

Textové zprávy a iMessage

Pokud se vám majitel zablokovaného čísla pokusí napsat přes SMS zprávy nebo iMessage. bude jeho zpráva odeslána, nezobrazí se mu ale upozornění o doručení. Žádný konkrétní důkaz o tom, že jste si ho zablokovali, dotyčný nezíská, a jím odeslána zpráva se obrazně řečeno ztratí v éteru.

Volání a FaceTime

V případě volání prostřednictvím služby FaceTime čeká zablokovaného volajícího jen neustálý vyzváněcí tón. V případě klasického volání může telefonát dotyčného spadnout do hlasové schránky, pokud ji máte aktivovanou. Zde vám sice může zanechat vzkaz, ten se ale mezi běžnými zprávami neobjeví – musíte se dostat až na konec okna hlasové schránky a klepnout na kartu s blokovanými zprávami.

Jak zablokovat číslo na iPhonu

Většina z vás jistě velmi dobře ví, jak na iPhonu zablokovat číslo. Pokud jste ale novopečeným majitelem telefonu od Applu, bude se vám následující postup možná hodit.

 • Na domovské obrazovce klikněte na nativní Telefon.
 • Ve spodní části oka aplikace zvolte Historie.
 • Vyberte číslo, které chcete zablokovat, a klepněte na ikonku  „i“ napravo od kontaktu.
 • Zcela dole na kartě kontaktu zvolte Zablokovat volajícího.

Zdroj: BusinessInsider (1, 2)

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Ten sposob blokovania plati iba v pripade, ze ste nedavno s dotycnym, ktoreho chcete zablokovat komunikoval. Inak prejdete v nastaveniach na ikonu telefon nasledne mate blokovanie a identifikaciu hovorov, kde je v spodnej casti blokovat kontakt. Na ten kliknete a hodi vas to do kontaktov kde staci kliknut na konkretny kontakt a ten je nasledne zablokovany.

  Majitel zablokovaného čísla vás nicméně může kontaktovat i prostřednictvím aplikací třetích stran, jako je třeba WhatsApp.

  I na WhatsAppu je nyní možné zablokovat vybraný kontakt…

  A co sdílení třeba alba? Odešle se pozvánka člověku, který má zablokovaný moje číslo? Pozvání totiž funguje přes kontakt žejo..

celý text

Čtěte více.