Zavřít reklamu

Apple v průběhu dnešního rána zablokoval aplikaci Vysílačka (Walkie-Talkie) všem uživatelům Apple Watch. Důvodem je podezření, že by funkce mohla být zneužita k odposlechům. Na vině je údajná chyba v aplikaci, na jejíž opravě už společnost pracuje.

I když aplikace Vysílačka zůstává na Apple Watch i nadále k dispozici, komunikace skrze ni je dočasně zablokovaná. Apple funkcionalitu obnoví, jakmile vydá příslušnou aktualizaci, která bude obsahovat opravu chyby.

Společnost už také pro zahraniční magazín TechCrunch vydal prohlášení, ve kterém se omlouvá svým zákazníkům a ujišťuje je, že zachování maximálního soukromí a bezpečnosti je pro ni primární. Ostatně právě proto se rozhodla aplikaci dočasně zablokovat, ačkoli žádné případy zneužití chyby zatím nejsou známy.

„Byli jsme upozorněni na zranitelnost týkající se aplikace Walkie-Talkie na Apple Watch a funkci jsme proto deaktivovali, dokud problém rychle nevyřešíme. Omlouváme se našim zákazníkům za nepříjemnosti a slibujeme, že funkci obnovíme co nejdříve. I když si nejsme vědomi žádného použití chyby vůči zákazníkům a ke zneužití je zapotřebí specifických podmínek a sekvencí událostí, bereme bezpečnost a soukromí našich zákazníků velmi vážně. Došli jsme proto k závěru, že zablokování aplikace představuje správný postup, protože chyba umožňuje prostřednictvím iPhonu odposlouchávat jiného uživatele bez jeho souhlasu,“ uvádí Apple v oficiálním prohlášení pro TechCrunch.

Zranitelnost ve Walkie-Talkie může v lecčem připomínat bezpečnostní chybu týkající se skupinových FaceTime hovorů, kterou Apple řešil začátkem tohoto roku. Tehdy bylo také možné odposlouchávat jiného uživatele bez jeho vědomí, a to za předpokladu, že jste při vytváření skupinového hovoru dodrželi specifické kroky. Apple by taktéž nucen funkci dočasně zablokovat a s opravu následně přispěchal po necelých dvou týdnech.

Apple-Watch-Walkie-Talkie-FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.