Zavřít reklamu

Spoustu sportovních fanoušků jistě potěšilo, že se konečně po dlouhém čekání objevila v App Store další oficiální aplikace naší veřejnoprávní televize. ČT4 Sport je tady a vypadá na první pohled zajímavě.

Nejsem sice fanoušek mainstreamových sportů jako je fotbal a hokej, ale obecně mám sport velice rád. A aplikace ČT4 Sport přináší spoustu nových a čerstvých informací, které jsou hned po ruce.

První dojem z aplikace? Hezký vzhled a je přehledná. Ale abych řekl pravdu, hned po instalaci, spuštění a po podrobnějším zkoumáním přišlo velké zklamání. Opravdu nechápu, jak je možné, že aplikace pro ČT4 a ČT24 vypadá zcela odlišně. Je sice pochopitelné, že každou aplikaci vytvářely rozdílné firmy, ale dodržet stejné rozvržení a styl ovládání je snad problém? Zvyknu si na určitý typ ovládání a najednou bum, naprosto všechno je jinak. Celé ovládání ČT4 Sport a pohyb v jednotlivých zprávách je úplně jiné než u ČT24. Několikrát se mi již stalo, že jsem mačkal tlačítko tam, kde vůbec není, protože například návratové tlačítko je na nejhorším možném místě, a to v pravo dole. Nefunguje standardní funkce „pull to refresh“. Místo toho se musíte trefit na obnovovací šipku v levé horním rohu.

Dolní lišta s rozdělením kategorii jako u ČT24 zůstala, ale záložka pro živé vysílaní chybí. V online streamu nelze sledovat 100% vysílaných pořadů, což je vzhledem k určitým vysílacím právům celkem pochopitelné. Na druhou stranu je stream poměrně dobře zvládnutý a funguje zkrátka tak, jak má. Bohužel s audio streamem, jako u ČT24 se zde nepotkáme.

Další nespornou chybou je, že ani jedna aplikace (ČT24, ČT4) nefungují na iPadu. Je to záležitost čistě pro iPhone. Což určitě majitele tabletů nepotěší. Zařízení s iOS starším než je 4.0 mají u ČT4 opět smůlu.

Ale nechme drobné chyby stranou. Dle mého názoru nemá aplikace v naší zemi rozumnou konkurenci a to nejen ve sportu, ale v televizních aplikacích vůbec. Vždyť ostatní televize se zatím do smartphonů nijak výrazně nezapojují. Asi to bude trvat velice dlouho, než s něčím podobným přijde i konkurence.

Neodpustím si ale ještě jednu poznámku. Česká Televize je ale takový “mistr slibu”. Koncem února měla být hotova aplikace pro iVysílání. Kde nic, tu nic. Máme duben a jsme rádi, že je tu ČT4. Alespoň iVysílání v HTML5, copak chceme tak moc? Dočkali jsme se, ale jaké je řešení? Flash? Doufám, že iVysílaní nebude vyvíjet další (třetí) firma.

ČT4 Sport - free

Po zveřejnění článku na naší kritiku reagovala Česká televize:

Děkujeme za konstruktivní kritiku. Uvědomujeme si nedostatky, které aplikace má a pracujeme na další verzi, která ji posune zase někam dál. Stojíme vždy před otázkou, zda protahovat vývoj aplikací nebo je uveřejnit v určitém stavu a na vylepšení pracovat průběžně. Vždy se nám to vrátí v negativním komentáři. Buď formou kritiky nedostatků jako ve vašem článku, nebo formou kritiky, že slibujeme a neplníme, což jste také napsal. Bohužel průběžně při vývoji narážíme na technické komplikace, které nám zprovoznění mnoha funkcí komplikují a brzdí. Proto iVysílání pro iPad stále testujeme a vyvíjíme. Zároveň pracujeme na iPad verzích pro ČT24 a ČT4. A to je odpověď na další otázku v článku, proč nespolupracujeme jenom s jednou firmou. Trvalo by to všechno ještě mnohem déle. Ale znovu děkujeme za konstruktivní kritiku, vážíme si toho a budeme s tím pracovat.

Jsem 18-ti letý student Střední odborné školy veterinární v HK se zálibami, samozřejmě Apple, Americké sporty (Am. fotbal, basketbal, baseball), seriály a Rally WRC.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dotaz?
  Kdyz si nainstáujete jakoukoliv aplikaco od jineho producenta, take cekate ze se bude ovladat stejne a pletou se Vam tlacitka? :)

  Aplikace je vyborna a ovladani ma zcela intuitivni a prehledne.

  Samozřejmě že nečekám, že aplikace od jiné firmy se bude ovládat stejně jako aplikace od jiné firmy. Ale to je právě ten kámen úrazu, proč má Česká televize (jako jedna společnost) dvě úplně rozdílné aplikace. To mi zkrátka nejde do hlavy.

  Malá nepřesnost v článku, aplikace na iPadu bez problému fungují!!!

  Funguji, ale používáte to opravdu reálně??? Já jsem aplikace obě nainstaloval a je to šílenost. To se vůbec nedá používat, není to zkrátka optimalizované pro rozlišení iPadu

  Zhruba do dvou minut u ČT 24 naběhne správné rozlišení. ČT4 běží od počátku bez problémů

  Ovšem to mluvíte o online streamu televize a já mluvím o apikaci jako celku. Která nativní rozlišení pro iPad opravdu nemá. Pokud se podíváte do app Store je CT4 pouze pro iPhone. Takže aplikace pro iPad prostě a jednoduše není a lze pouze spustit verze pro iPhone v kompatibilitě na iPad (ťuknu na plusko)

  App CT24 pouzivam na ipadu bez problemu, kvalita obrazu se upravuje dle kvality pripojeni…na wifi naprosto OK. Samozrejme uprava primo pro ipad je potreba, ale i iphone verze se da normalne pouzivat

  Až to bude plusová nativní aplikace, tak to bude o něčem jiném i na iPadu. Ne televizi přes iPad používám od Elgata nativní iOS aplikaci EyeTv a pokoukáni je to lepší.

  A ta aplikace EyeTV umí přehrát všechny české televize?

  Pokud se nepletu tak aplikace EyeTV funguje pouze tak, že dokáže streamovat z vašeho tuneru v MAC/PC do iPadu/iPhone. Pokud se pletu tak mne prosím opravte.

  a/ Jak píšete, tak funguje – k iMacu mám od Elgata jak DVB-T tak i sateletní DVB-S tuner – v těchto dvou případech musíte mít zaplý počítač a na něp spuštěný EyeTV pro Mac.

  b/ druhá možnost je mít zakoupený DVB-T (či S) tuner Elgato Netstream DTT (vstup anténa, výstup do WiFi sítě. V tomto případě nemusíte vůbec zapínat počítač a streamovat přes něj viz. bod „a“, televizi sledujete přímo z krabičky od Elgata po WiFi do vašeho iPadu (či jiného WiFi či k síti kabelem připojeného počítače).
  http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/netstreamdtt/product4/viewProduct/0/image3/EyeTVNetstreamDTT_Gallery_03a.jpg

  Mě nefunguje live vysílání na 3G funguje jenom na Wi-Fi-ně což mě docela překvapilo čt 24 funguje normálně i na 3G mam Vodafone tak nevím jestli to nemůže být tím

celý text

Čtěte více.